Bizimle iletişime geçin

Haberler

ELIA VIVIANI KALP PROBLEMİ YAŞIYOR

Elia Viviani yaşadığı bir kalp problemi sebebiyle takımı Cofidis’in sezon öncesi antrenman kampından ayrıldı. Geçen aylarda kalp sorunu yaşayan bir başka İtalyan Diego Ulissi’den ise olumlu yönde haberler geldi.

Fotoğraf Stuart Franklin/Getty Image

La Gazetta dello Sport’un haberine göre, Elia Viviani bir kalp problemi yaşamasının ardından Cofidis antrenman kampından ayrıldı. İtalyan sprinter, kalp atış hızında bir anormallik fark ettiğinde takım arkadaşlarıyla İspanya’nın Akdeniz kıyısındaki Benidorm kentinde antrenman yapıyordu.

31 yaşındaki bisikletçi kamptan ayrıldıktan sonra, kendisini test için İtalya Ancona’daki bir hastaneye sevk eden bir kardiyologla temasa geçti. Elia Viviani yaşadığı kalp problemi sonrası hastaneye giderken, takımı Cofidis’ten henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. 

Eski Avrupa şampiyonu Deceuninck-Quick Step’te geçirdiği iki sezonun ardından Fransız takımı Cofidis ile anlaşmıştı. Viviani’nin iki yıldır mücadele ettiği takımıyla birlikte henüz bir zafere ulaşamadı.

Ulissi’den de haber var

Sezon arasında bir başka İtalyan bisikletçiden de kalp problemleriyle ilgili bir haber duyulmuştu. Diego Ulissi, kendisi bir rahatsızlık hissetmese de, sezon öncesi yapılan rutin kontrollerde kalbinde bir sorun keşfedilince antrenmanlara ara vermek zorunda kalmıştı. 

Ulissi’de bulunan kalp kası iltihabı (miyokardit) yapılan testlerde normal olmayan ve daha önce değerlerine yansımamış bir kalp atışı sorunu doktorların şüphelenmesine yol açınca fark edildi.

Ulissi verdiği birkaç aylık aranın ardından yeniden Ancona’da bir hastanede bazı testler yaptırdı. UAE Team Emirates, Diego Ulissi’nin “aşamalı bir iyileşme” gösterdiği yönünde açıklamalarda bulundu. 

Sekiz kez Giro d’Italia etap galibi olan İtalyan, UAE Emirates takım arkadaşları, sezon öncesi antrenman kampı için Dubai’deyken, bu hafta Ancona’da Profesör Antonio Dello Russo’nun gözetiminde elektrofizyolojik çalışma ve analizlerden geçti. 

UAE Team Emirates açıklamasında, “Ulissi, İtalya, Ancona’daki Riuniti Hastanesinde bir intrakardiyak ultrasona tabi tutuldu ve bu, kalbin sol posterolateral duvarının fibrozu doğrulandı, aynısı manyetik rezonansta da görüldü.

Bu lezyonların çok stabil ve uzun süredir devam ettiği görüldü, çünkü elektriksel ve farmakolojik uyarıma rağmen hiçbir aritmi kaydedilmedi.

Sonuçları Padua’da analiz edilecek önemli noktalarda da dört biyopsi yapıldı. Sonuçlara göre nihai bir karar verilebilir. İlk prognoz genellikle olumlu ve aşamalı bir iyileşme için umut veriyor. ” denildi. 

Diego Ulissi bu yıl Giro’da iki etap zaferine uzanmıştı.

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!