Bizimle iletişime geçin

Haberler

GAZİANTEP’TE BİSİKLET YOLLARI UZUYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hedeflediği 150 kilometrelik bisiklet yolu projesi için çalışmalarına devam ediyor. Şehre, 2020 yılında da yapılan çalışmalarla toplamda 28,5 kilometrelik bisiklet yolu kazandırıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, projesi hazırlanan 150 kilometrelik bisiklet yolu hattı için çalışmalarına 2020 yılında da devam etti. Şehre geçen yılla birlikte 28,5 kilometrelik bisiklet yolu kazandırıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Belediye’nin “Spor Dostu Kent” anlayışına pandemi sürecinde ivme kazandırdığı söylendi. Büyükşehir Belediyesi’nin, artan nüfusun beraberinde getirdiği ulaşım sıkıntısını çözmek, temassız, sosyal mesafeli, gürültüsüz, çevre dostu, sağlıklı bir şehir profili oluşturmak ve sportif aktiviteleri gündelik yaşama kazandırmak amacıyla bisiklet yollarının yapımına devam edildiği belirtildi.

Gaziantep genelinde hali hazırda yapımına devam edilen bisiklet yolu projelerine, 2020 yılı Ağustos ayı itibariyle Abdulkadir Aksu Bulvarı, Vehbi Dinçerler Bulvarı ve Fevzi Çakmak Bulvarı da dahil edilerek 2 bin 200 metrelik bisiklet yolu kullanıma hazır hale getirildi. Böylelikle toplamda 28,5 kilometrelik bisiklet yolu şehre kazandırılmış oldu.

Öte yandan 2020 yılında şehrin yoğun trafiğinden uzak kalmayı tercih eden ortalama 100 bin kişinin bisiklet kullandığı tespit edildi. Bisiklet yollarının şehirde yaygınlık göstermesiyle de ulaşım aracı olarak bisikletin şehirde tercih edilen araçlar arasında popüler hale gelmesi tahmin ediliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!