Bizimle iletişime geçin

Haberler

DÜZCE’YE 300 AKILLI BİSİKLET GELİYOR

Düzce Belediyesi tarafından hayata geçirilmek istenen akıllı bisiklet ve elektrikli akıllı scooter projesi için yeni adımlar atıldı ve ihalesi gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi tarafından akıllı bisiklet ve elektrikli akıllı scooter projeleri hayata geçirilmek isteniyor. 300 akıllı bisiklet ve 200 elektrikli akıllı scooter için ihale süreci tamamlandı.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün DÜBİS adıyla hayata geçirmek istediği proje için yeni adımlar atıldığı söylendi. Düzce Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’nin ihalesinin tamamlandığı belirtildi.

Projedeki amacın, vatandaşların şehirde bisiklet kullanarak hem sağlıklı kalmalarını hem de şehirdeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacağı belirtildi. Belediye tarafından, 300 adet akıllı bisiklet ve 200 adet elektrikli akıllı scooter çalıştırma hakkı verilmesi için yapılan ihalenin sonuçlandığı ve özel bir şirketin kazandığı açıklandı. 

Düzce Belediyesi, akıllı bisiklet sistemi oluşturuyor.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Düzce Belediyesi sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 300 adet akıllı bisiklet ve 200 adet elektrikli akıllı scooter’ı 10 yıl süreliğine çalıştırma ihalesi, Başkan Dr. Faruk Özlü’nün onay imzasıyla hayata geçmiş oldu. Bisiklet ve scooterların hizmete alınmasıyla, vatandaşların sağlıklı kalmasının yanı sıra zamanını ve bütçelerini etkin kullanmaları hedefleniyor.” denildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bisiklet ihalesinin sonuçlanmasına yönelik yaptığı açıklamada, “Düzce genelinde bisiklet yollarımızın yaygınlaştırılmasıyla birlikte bisiklet kiralama sistemlerimizi de hayata geçirmeye başladık. DÜBİS uygulamasıyla vatandaşımızın zamanının ve parasının etkin yönetilmesine katkı sağlayacak.

Ulaşım sistemimizle entegre ve modern bir ulaşım ağı kurulacak. İhaleyi alan firma çalışmalarını tamamlayarak en kısa süre içerisinde akıllı bisiklet ve scooter’leri Düzce’mizin hizmetine sunacaklar. Bir projemizi de nihayetlendirmiş bulunuyoruz. Düzce’mize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!