Bizimle iletişime geçin

Haberler

MOVISTAR E-YARIŞ TAKIMI OLUŞTURUYOR

Movistar e-yarış takımı oluşturmak için seçmelere başlıyor. Zwift üzerinden düzenlenecek seçmelerde herkes şansını deneyebilecek.

Görsel Zwift

Movistar, sanal yarışların hakkını vermeye kararlı görünüyor. İspanya temelli takım bir e-yarış takımı oluşturmak için çalışmalara başladı. Movistar seçmelerini Zwift üzerinden birkaç farklı etap ve yarışla gerçekleştirecek.

Yarışlar 3 Şubat’ta start alacak ve beş hafta kadar sürede farklı zaman dilimlerine uygun olarak gerçekleştirilecek. 

Sanal takımlarına seçilecek adaylar için birkaç yarış düzenleyecek olan Movistar şimdiden Zwift platformunda en iyi derecelere sahip 300 bisikletçiye davetiye gönderdi. Yine de yarışlar bu 300 kişiyle sınırlı olmayacak. 300 bisikletçiye ek olarak isteyen herkes şansını deneyebilecek. Ve genele tanınan imkandan 12 bisikletçi daha yarışçılara dahil olacak. 

Görsel Zwift

Takıma seçilen başarılı isimler, Movistar’ın yeni e-yarış takımıyla bir yıllık sözleşme imzalayacaklar. Ve bu, bir WorldTour takımına seçilmenin gururunun yanı sıra bir dizi ek avantajla birlikte gelecek. Seçilenler bir maaş alamasalar da, her bisikletçiye hem Zwift hem de gerçek hayatta Movistar’ın Canyon bisikletlerinden verilecek.

Bisikletçiler, Elite Direto XR turbo trainer’ın Movistar edisyonu, Le Coqs Sportif gündelik giyim, Abus kask ve 100% güneş gözlüklerini  de içeren eksiksiz bir Movistar Team kiti ve bir Garmin bilgisayarı da içeren ödüllere sahip olabilecekler. Takım antrenörlerine, beslenme uzmanlarına ve antrenman kamplarına erişim de sağlayabilecekler. 

Sizin de şansınız olabilir

Zwift Racing League’de yarışan iddialı isimlerin yanında kendini denemek isteyenler için bir fırsat sunan seçmeler dört etaplı olarak gerçekleşecek. İlk etap herkese açık olarak gerçekleştirilecek. 18 yaşından büyük dileyen herkesin katılabileceği ilk turda 38 km’lik bir yarış koşulacak

İki farklı zaman dilimi için düzenlenecek yarışlar kadın ve erkek yarışları olarak ayrı ayı yapılacak. Bu etaptan 12 bisikletçi daha seçilip 300 bisikletçiye eklenecek.  12 bisikletçiden biri olmak için şimdiden 2 bin kişi kayıt yaptırdı.

312 bisikletçi 10-12 Şubat arası yapılacak ikinci etapta iki yarış koşacaklar. Bu etabın sonunda en çok puan toplayan en iyi 50 erkek ve en iyi 50 kadın bisikletçi olmak üzere 100 aday bir üst tura geçecek.

17-19 Şubat’ta ise seçilen bisikletçiler yeniden karşılaşacak. Yine iki yarış üzerinden koşulacak üçüncü etabın sonunda ise sayı 20 erkek, 20 kadın olmak üzere 40 bisikletçiye düşecek. 

Finallerde ise bisikletçileri bir dizi fiziksel sınav bekleyecek. GCN’nin de katılımıyla gerçekleşecek finallerde sporcularla canlı röportajlar da yapılacak. Bu aşamaların sonunda beş kadın ve beş erkek bisikletçi Movistar’ın e-yarış takımına katılmaya hak kazanacak ve çeşitli ödüllerin de sahipleri olacak. 

Daha ayrıntılı bilgi için Zwift web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!