Bizimle iletişime geçin

Haberler

POLONYA’DA ÇAMUR DERYASI

Polonya Ulusal Cyclo-cross Şampiyonası’nda oluşan derin çamurlu alanlar bisikletçilere çok zor anlar yaşattı.

Görsel Cycling Weekly

Cyclo-cross deyince akla gelen ilk şeylerden biri şüphesiz ki çamur. Cyclo-cross’un alameti farikası bisikletçileri zorlayıp, bisikletlerin sık sık taşınmasına sebep olup, finişte bisikletçilerin röportajları çamurla kaplı bir halde vermelerine sebep oluyor.

Ama işin eğlencesi burada değil mi? Yine de geçen hafta düzenlenen Polonya Ulusal Cyclo-cross Şampiyonası’nda biraz fazla zorlayıcı hale gelmiş olabilir.

Polonya’nın  Włoszakowice kentinde gerçekleşen cyclo-cross yarışlarından bir gece önce yağan sağanak yağış yarım metreyi aşan çamur alanları oluşturdu. 60 cm derinliğinde oluşan bataklığı andıran çamur çukurları sporculara çok zor anlar yaşattı. 

Yarışı seyredenler bisikletçilerin yaşadığı sorunları videoya aldılar. Bisikletlerinden inen sporcuların bellerine kadar çamura battığı görüntülerde açıkça görülüyor. 

“Devam etmek isteyip hala yerli yerinde durmak. Polonyalı cyclo-cross bisikletçilerinin ulusal şampiyona sırasındaki görüntüsü, koronavirüs ile geçen 2021 yılının mevcut durumunu simgeliyor” diyen Belçikalı gazeteci Stijn Vlaeminck, durumu doğru bir şekilde özetledi. 

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!