Bizimle iletişime geçin

Haberler

MURATPAŞA’DA BİSİKLET EĞİTİMİ

Antalya Muratpaşa Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için mahallelerde temel bisiklet sürüş eğitimleri düzenliyor. Eğitimlere kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Fotoğraflar Muratpaşa Belediyesi

Antalya Muratpaşa Belediyesi, hem bir ulaşım aracı olarak hem de spor amaçlı bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için mahallelerde temel bisiklet sürüş eğitimleri düzenliyor. 

Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, eğitimlere kadınların yoğun ilgi gösterdiği söylendi. Kursiyerlerin dakikalar içinde iki teker üzerinde dengede durmayı öğrenip pedal basmaya başladığı belirtildi.

Belediye’nin açıklamasında, “Bisikletin hem bir ulaşım aracı olarak kullanımını yaygınlaştırmak hem de sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyenler için mahallelerde ücretsiz sürüş eğitimleri düzenleniyor.” denildi.

Muratpaşa Belediyesi bisiklet eğtimi

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar her mahallede iki haftalık dönemler halinde düzenleniyor. Yetişkinlere yönelik kurs, hafta için her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ders olarak gerçekleştiriliyor. 

18 Ocak’ta başlayan kurslar, 30 Nisan’da sona erecek. Yedi ayrı mahallede düzenlenecek kursların Yeşilbahçe Mahallesi bölümü tamamlandı. Eğitimlerde, kursiyerlerin dakikalar içinde iki teker üzerinde dengede durmayı öğrenip pedal basmaya başlamasının dikkat çektiği belirtildi. 

“Hayalimdi”

Yeşilbahçe’de kursu başarıyla tamamlayan 57 yaşındaki Elmas Coşar, bisiklet sürebiliyor olmanın hayali olduğunu söyledi. “Uzun süredir istediğim ama yapamadığım bir hayalimdi” diyen Coşar, Muratpaşa Belediyesi’nin böyle bir kursu düzenlediğini öğrendiğinde çok mutlu olduğunu söyledi. 

Bisiklet sürebilmeyi “Çok keyifli, çok güzel bir şey” sözleriyle anlatan Coşar, “Çok mutluyuz. Bu imkanı bize sağlayan Muratpaşa Belediyesi’ne Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin ücretsiz bisiklet eğitimleri bu haftadan itibaren Meltem Mahallesi’nde devam edecek. Emel Sevgi Taner İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilecek eğitimler 12 Şubat’ta sona erecek. Kurslar daha sonra ikişer haftalık dönemler halinde Fener, Konuksever, Kızıltoprak, Kızılsaray ve Muratpaşa mahallelerinde gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın hem topoğrafyasının hem de iklim şartlarının bisiklet kullanımı için son derece uygun olduğunu söyledi. Ancak Antalya kadar şanslı olmayan birçok Avrupa şehrinde bisiklet kullanımının çok daha yaygın olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bu noktada bisikleti bir kültür olarak görmemiz gerekiyor. Bisiklet bir ulaşım aracı olduğu kadar çocuklar için bir oyun, gençler için spor ve gezme, yaşlılar için bir sosyalleşme aracı. Muratpaşa Belediyesi olarak, bisikletin bir kültür olarak gelişip yaygınlaşması için başlattığımız temel sürüş eğitimleri yeni yılda mahallelerde devam ediyor” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!