Bizimle iletişime geçin

Haberler

TERENGGANU CYCLING ALANYA’DA YARIŞACAK

Malezyalı bisiklet takımı Terengganu Cycling Team, Antalya’da düzenlenecek Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları’na katılmak üzere Türkiye’ye geldi.

Fotoğraf Terengganu Cycling Team

Malezyalı bisiklet takımı Terengganu Cycling Team, Antalya’da düzenlenecek Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları’na katılmak üzere Türkiye’ye geldi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Malezyalı bisiklet takımı Terengganu Cycling Team (TSG), Antalya’da 6 Şubat-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları’na katılmak üzere Türkiye’ye geldi. 

Takımın kadrosunda Antalya’nın aşina olduğu bir isim, 2018 yılında Tour of Antalya’nın ilk edisyonunu kazanan Rus sporcu Artem Ovechkin de yer alıyor. Takımın kadrosunun büyük bölümünü Malezyalı sporcular oluşturuyor. 

14 kişilik takımı, Malezya’nın Terengganu eyaleti Kuala Lumpur Havalimanından, Terengganu Eyalet Gençlik Kalkındırma, Spor ve STK Komitesi Başkanı Wan Sukairi Wan Abdullah törenle uğurlayarak başarılar diledi.

Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçilik yetkilileri de TSG organizatörü Sharon Jane Liau Ai Ling ile telefonda görüşerek, Türkiye’nin Malezyalı bisiklet takımını ağırlamaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

STK Komitesi Başkanı Wan Sukairi, açıklamasında, Kovid-19 salgınına rağmen bu etkinliğin başarıyla organize ettiği için Türk hükümetine teşekkür etti.

Terengganu Cycling Team Velo Alanya'da yarışacak
Fotoğraf AA

“Önemli bir antrenman olacak”

TSG organizatörü Sharon, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Salgın yüzünden çok sayıda bisiklet yarışının iptal edildiğine dikkati çekti.

“Velo Alanya’nın bu sene yarışları gerçekleştirme kararı almasından şükran duyuyoruz. Türkiye’deki yarışların takımımız için çok önemli bir antrenman olacağı ve yarışçılarımızı ileride yapılacak yarışlara iyi hazırlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Türkiye’de ilk defa yarışa katılacaklarını belirten Sharon, “Uzun zaman sonra ilk yarışımızı Türkiye’de yapıyor olmaktan çok heyecanlıyız. Çoğu takım üyemiz Türkiye’yi ilk defa görecek. Bu yönden de eşsiz bir tecrübe olacak bizim için. Takımımız için en iyisini umuyoruz.” diye konuştu.

Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları, Antalya’nın Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde 6 Şubat-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!