Bizimle iletişime geçin

Haberler

ÉTOILE DE BESSÈGES DEVAM EDİYOR

Étoile de Bessèges yarışında iki etap geride kaldı. İlk etabı Christophe Laporte, ikinci etabı ise Timothy Dupont aldı.

Étoile de Bessèges yarışında iki etap geride kaldı. İlk etabı Christophe Laporte, ikinci etabı ise Timothy Dupont aldı.

Étoile de Bessèges, tarihinde belki de hiç olmadığı kadar çok sayıda ünlü bisikletçiyle 3 Şubat’ta start aldı. Büyük isimler start listesinde göz doldursa da ilk iki gün podyumda pek görünmediler. 

İlk günkü 141 km’lik etap Bellegarde-Bellegarde olarak koşuldu. 2019 yılının galibi Cofidis, Solutions Crédits’ten Christophe Laporte ilk etabı kazanmayı başardı. Onu, Team Arkéa Samsic’den Nacer Bouhanni izledi ve podyumu Trek-Segafredo’dan Mads Pedersen tamamladı. 

Fransız bisikletçi Laporte, 2014 yılından beri Cofidis ile yarışıyor. 28 yaşındaki sporcu 2019 yılında Étoile de Bessèges’i kazanmıştı. Başarısını yineleyebilecek mi sorunun cevabı da bu hafta belli olacak. 

Étoile de Bessèges, genelde Fransız takımları tarafından tercih edilen bir erken sezon yarışı olduğundan genelde şampiyonlarını Fransız bisikletçiler arasından çıkarıyor. Son 10 yılda sadece iki farklı milletten bisikletçi genel klasman şampiyonluğuna ulaştı ve geriye kalan sekiz yılda hep Fransızlar kazandı. 

Kazalar damga vurdu

İkinci etap, Saint-Geniès – La Calmette arasında 153.8 km olarak koşuldu. İkinci etapta ilk sırayı Timothy Dupont aldı. Bingoal – Wallonie Bruxelles adına yarışan Belçikalı bisikletçi  kariyerinin en büyük zaferlerinden birini aldı. 

Finişe yaklaşırken yaşanan kazalar korkuttu. Önce son 3.5 km’de sonra ise  500 metre kala gerçekleşen kazalar yarışın gidişatını değiştirdi. 500 metre kala yaşanan kazada, trafik adasında ayrılan ve yeniden birleşen pelotonda Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie) düşünce bir zincirleme reaksiyon gerçekleşti ve birçok bisikletçi bu kazadan etkilendi. 

Kendini bu iki kazadan da ayırmayı başaran Timothy Dupont zafere uzanırken, ikinci sırayı DELKO’dan Pierre Barbier, üçüncülüğü ise Team Qhubeka ASSOS’dan Giacomo Nizzolo almayı başardı. 

Étoile de Bessèges, 156 km’lik Bessèges – Bessèges etabıyla devam ediyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!