Bizimle iletişime geçin

Haberler

“BU DÜZEN BÖYLE GİTMEMELİ”

Samsun’da ve Ankara’da meydana gelen trafik kazalarında hayatlarını kaybeden bisikletçiler Nuri Can Beyazpınar ile Umut Gündüz’ün aileleri Ankara’da bir araya geldi.

İHA’nın haberine göre, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden bisiklet sürücüsü Nuri Can Beyazpınar ile Ankara’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden bisiklet sürücüsü Umut Gündüz’ün aileleri Ankara’da bir araya geldi.

25 Haziran 2020 akşamı Kumcağız Mahallesi Suat Kılıç Bulvarı’nda meydana gelen kazada, ilçe merkezine motorsikletiyle seyir halinde olan Mehmet Akif E. karşı yönden gelen 17 yaşındaki Nuri Can Beyazpınar’a çarparak ölümüne neden olmuştu. 

Kaza sonrası Bafra Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlattı. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde motosiklet sürücüsünün yapılan idrar tahlilinde uyuşturucu maddeye rastlandığı belirlenmişti.

Kazayla ilgili aynı kaderi yaşayan 19 yaşındaki Umut Gündüz de 15 Temmuz 2020 tarihinde 23.30 sıralarında Ankara 75. Yıl Şehir Hipodromu yanındaki yoldan Eryaman istikametine bisikletiyle ilerlerken, arkasından gelen araç sürücüsünün çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay yerinden kaçan sürücü polis ekiplerince yakalanmış ve alkollü olduğu tespit edilmişti.

21 gün arayla aynı kaderi paylaşan Nuri Can Beyazpınar’ın babası Metin Beyzpınar ve annesi Yasemin Beyazpınar, kazada hayatını kaybeden 19 yaşındaki bisikletçi Umut Gündüz’ün Ankara’daki evlerine giderek anne Asuman Gündüz ve baba Menderes Gündüz’ü ziyaret etti. Acılı aileler Ankara’da birbirlerine başsağlığı dileyerek suçluların gereken cezaları almasını istedi.

“Bu düzen böyle gitmemeli, muhakkak değişmeli”

Kazada hayatını kaybeden bisikletçi Nuri Can Beyazpınar’ın babası Metin Beyazpınar, “Nuri Can’ın durumunu çıkan haberlerden takip etmişler. Bu tür davalarda suçluların cezalandırılmadığını düşündüklerini söylediler. Özellikle trafik yolunda oluşan ölümlü kazalarda daha caydırıcı, daha büyük cezalar olması gerektiğini topluma kabul ettirmek ve birlikte hareket etmek için konuşarak fikir alışverişi yaptık. 

Bu düzen böyle gitmemeli, muhakkak değişmeli. Bisikletçiler için yollar yapılması gerektiği, bunun için iletişime geçerek projelerin geliştirilmesi gerektiği konularında fikir alışverişinde bulunduk. Organize hareket edilirse, herkes birbirine destek verirse o zaman bu gelişmelerin daha iyi olacağını konuştuk.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin Milli KütüphaneBeşevler güzergahında tamamlanan 2,5 kilometrelik birinci etap bisiklet yolunda, hayatını kaybeden Umut Gündüz adının yaşatılması için adı verilmiş. Biz de Bafra’da Sedde Yolu’nda yapılan bisiklet yoluna oğlumuzun isminin verilerek yaşatılmasını istiyoruz. 

Oğlumun ölümüne neden olan motosiklet sürücüsüne, 2 Mart’ta Bafra Adliyesi’nde görülecek olan mahkemede gerekli cezanın verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: Habertürk

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!