Bizimle iletişime geçin

Editoryal

ÖZEL RÖPORTAJ – MAMYR STASH

Grand Prix Gazipaşa yarışında ikinci olan Spor Toto’nun sprinteri Mamyr Stash ile hedeflerini, takımı ve kariyerini konuştuk.

Geçen hafta sonu koşulan Grand Prix Alanya ve Gazipaşa yarışlarında ülkemiz takımlarından tek podyum Mamyr Stash tarafından geldi. Spor Toto Cycling bisikletçisi Rus sporcu Grand Prix Gazipaşa yarışında ikinci sırayı aldı. 

Spor Toto Cycling’e geçen sene katılan sprinter Mamyr Stash ile bu yarışları, iki senedir bir parçası olduğu takımı ve hedeflerini konuştuk.  

Grand Prix Alanya ve Grand Prix Gazipaşa nasıl geçti? Alanya’daki yarışı gücünü ertesi güne saklamak için mi bıraktın?

Evet bir sonraki gün için gücümü korumak istedim. Çünkü GP Alanya yarışı benim için, parkurun dağlık olması sebebiyle zorlayıcıydı. Eğer bırakmasaydım çok daha fazla efor sarf etmek zorunda kalacaktım. 

Grand Prix Gazipaşa benim öncelikli hedefimdi. Öyle de oldu. İyi bir derece elde ettiğimi düşünüyorum. 

İkinci olarak bitirdiğin yarışın son bölümünü anlatabilir misin?

Son turda iyi atak yaptım ama dağlık güzergah çok yorucuydu. Tırmanış yüzünden biraz vakit kaybettim. Takım arkadaşlarımın yardımlarıyla pelotonu yakaladım. Yolun sonunda iyi bir pozisyon yakaladım. Kazanmama çok az kalmıştı ama iki yarışçı ile birbirimize sürttük. Bu da benim için zaman kaybına sebep oldu. Tüm bu bahsettiğim sebeplerle yarışı ikinci olarak tamamladım. Elde ettiğim bu başarının sezon başlangıcı olarak iyi bir derece olduğunu düşünüyorum. 

Bize biraz kariyerinden bahseder misin? Gazprom takımında yarıştın. U23 Avrupa Oyunlarında başarı elde ettin. Kariyerinde Türkiye öncesini merak ediyoruz.

Kariyerinde profesyonel anlamda büyümeye başladığım takım Katusha idi. Daha sonra yolum Gazprom-RusVelo ile kesişti. Onlarla beraber Avrupa’da profesyonel bir takımla yarışlarda mücadele etme fırsatını yakaladım. Bu fırsat bana Avrupa’da başarı olarak geri döndü.

Fotoğraf Spor Toto Cycling

Geçtiğimiz yıl Spor Toto’ya katıldın. Transferin nasıl gerçekleşti? Neden Spor Toto?

İki sene önce Rus takımıyla bazı yarışlara katılmıştım. Spor Toto ekibini orada tanıdım ve ilgilenmeye başladım. Tabii bu anlattığım pandemiden önceydi. Daha sonra Türkiye’de bir turda yarıştım ve iyi sonuçlar aldım. Spor Toto ekibine katılmayı çok istedim. Akabinde karşılıklı kontrat imzalama fırsatı elde etim. Spor Toto yeni ve dinamik bir takım ruhuna sahip. Burada olmaktan mutluyum. 

Nasıl bir bisikletçisin? Bize biraz profilinden bahseder misin? Ne tarz etaplar senin yeteneğine daha uygun?

Benim biniş stilim sprinter. Ancak dağlık parkurlarda çok fazla güç harcamak zorunda kalıyorum. Sonucu bazen olumsuz etkileyebiliyor. Yaptığımız spor öyle bir spor ki bacakların olmadan güç güç değil. 

Spor Toto’nun en büyük hedefinin Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda başarılı olmak olduğunu biliyoruz. Senin 2021 sezonunda hedeflerin neler?

Hedefim, eğer yarışlar düzenlenir, pandemiden dolayı iptal edilmezse, Türkiye Turu’nda kalıcı bir başarı elde etmek. Tabii şu an tüm dünyada farklı bir süreçten geçiyoruz. bu pandemi süreci öngörebildiğimiz bir süreç değildi. Ancak dediğim gibi şartlar el verirse Türkiye Turu’nda iyi başarılar elde etmek istiyorum. 

Son olarak bize biraz takımdaki atmosferden bahseder misin?

Takımda gerçekten keyifli bir atmosfer var. Ekipteki arkadaşlarımın hepsi çok neşeli ve çok pozitif insanlar.En önemlisi takımdaki herkes yarışlar için kafa olarak motive durumda. Herkes birbirine karşı anlayışlı. Tek başımıza değil takım olarak mücadele ettiğimizin herkes farkında. Tüm bunlar başarıya ulaşmamız için çok önemli ve çok kıymetli.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!