Bizimle iletişime geçin

Haberler

ULA’YA BİSİKLET YOLU YAPILIYOR

Bisiklet kenti olarak bilinen Muğla’nın Ula ilçesine bin 900 metre bisiklet yolu yapılıyor. Merkez nüfusu 5 bin 600 olan Ula’da 5 binin üzerinde bisiklet bulunuyor.

Fotoğraflar Muğla Büyükşehir Belediyesi

Bisiklet Kenti olarak bilinen Muğla’nın Ula ilçesine bin 900 metre bisiklet yolu yapılıyor. Merkez nüfusu 5 bin 600 olan Ula’da 5 binin üzerinde bisiklet bulunuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kenti olarak bilinen Ula ilçesine bin 900 metre bisiklet yolu yapıyor. Bisiklet kenti olarak bilinen Ula’da ilçesinde ulaşımda 7’den 70’ye herkes bisiklet kullanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de en fazla bisiklet kullanımının olduğu ilçelerden biri olan Muğla’nın Ula ilçesinde her evin önünde bir bisiklet bulunuyor. Merkez nüfusu 5 bin 600 olan ilçede 5 binin üzerinde bisiklet bulunuyor. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ula’da kanalizasyon ve yol çalışmalarının yanı sıra bisiklet yolu yapımına başladı. Ula’nın Cumhuriyet Caddesi ve Gökalp Gündüz Caddesinde bin 900 metre bisiklet yolu yapılıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde 13 ilçede bugüne kadar 33 kilometre bisiklet yolu yaptığını açıkladı. Ekipler Muğla’nın ilçelerinde bisiklet yollarının arttırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bisiklet yolu yapılan Ula ilçesi bisiklet kenti olarak biliniyor.

“Bisiklet kullanmak özgürlüktür”

Bisiklet kullanımının sosyal hayat ve sağlık için önemli olduğunu vurgulayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün vatandaşları bisiklet kullanımına teşvik etmek, sevdikleriyle, sağlıkla pedal çevirmeleri için bisiklet yollarına büyük önem verdiklerini belirtti.

Başkan Gürün; “Tertemiz havası, mükemmel doğası ile Muğla’nın güzelliklerini en iyi anlayabileceğimiz ulaşım aracı kuşkusuz bisiklettir. Pedala tam gücümüzle yüklenerek bu güzellikleri keşfetmek, tertemiz havayı içimize çekmek ve en önemlisi sağlığımız için bisiklet kullanmanın çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. 

Şehir içi trafiğinde de bisiklet kullanmak isteyen hemşehrilerimiz için bugüne kadar 33 km bisiklet yolu yaptık. Muğla’mızın şirin ilçesi Ula’da da bisiklet yolu çalışmalarımız devam ediyor. En çok bisiklete sahip ilçelerimizden biri olan Ula’ya bisiklet yollarımız çok yakışacak.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!