Bizimle iletişime geçin

Editoryal

ALANYA’DA MTB HEYECANI BAŞLADI

Velo Alanya Dağ Bisikleti Yarışları geçen hafta sonunda koşulan İncekum – Velo Alanya MTB Cup ve Theodora – Velo Alanya MTB Cup yarışları ile start aldı.

Velo Alanya tarafından düzenlenen ve Alanya’yı merkez alarak çevre illerde de koşulan MTB yarışları geçen hafta sonu başladı. 13 Şubat Cumartesi günü  İncekum – Velo Alanya MTB Cup koşulurken, 14 Şubat Pazar günü Theodora – Velo Alanya MTB Cup düzenlendi.

Elit ve genç erkekler-kadınlar kategorilerinde düzenlenen yarış İncekum Orman Kampı karşısındaki Orman Bakanlığı Araştırma İstasyonu’ndan start aldı. İncekum Velo Alanya MTB Cup yarışında sporcular 4.7 km’lik parkurda pedal çevirdi. 

38 sporcunun yarıştığı elit erkekler kategorisinde birinciliğe Giant Factory Off – Road Team’den Reto Indergand uzandı. İsviçreli sporcuyu 2 saniye gerisiden aynı takımda mücadele eden Fransız Antoine Philipp izledi. Üçüncülüğü bir başka Fransız bisikletçi, Absolute-Absalon – BMC’den Mathis Azzaro aldı.

Elit kadınlar yarışında 15 sporcu mücadele etti. Belçikalı Githa Michiels en yakın rakibi, Expres Cz – Tufo Team Kolín takımından Çekyalı Tereza Tvaruzkova’nın neredeyse 1 dakika önünde birinci oldu. Belçikalı Emeline Detilleux üçüncü sırayı aldı. 

17 sporcunun yerıştığı genç erkekler kategorisinin galibi Hollandalı Morris Gruiters oldu. Dokuz Türk sporcunun yer aldığı yarışta, Furkan Akçam beşinci olarak en iyi dereceyi aldı. Genç kadınlar yarışını ise Ukraynalı Maria Suhopalova kazandı. 

Theodora – Velo Alanya MTB Cup da koşuldu

Theodora – Velo Alanya MTB Cup, 14 Şubat Pazar günü Okurcalar’dan başladı. Yarışta sporcular 4.3 km’lik parkurda mücadele etti. 

Elit kadınlar yarışında galip Pazar günü de değişmedi.  15 sporcunun mücadele ettiği yarışta Belçikalı Githa Michiels yine zafere uzanırken, BH – Wallonie Mtb Team’den Emeline Detilleux ikinci, Tereza Tvaruzkova üçüncü oldu. 

Elit erkekler yarışına 40 sporcu katıldı. Zafer, Absolute-Absalon – BMC takımından İsviçreli Filippo Colombo uzandı. Antoine Philip ikinci olurken, bir önceki günün galibi Reto Indergand üçüncü sıraya yerleşti. Beş Türk sporcunun mücadele ettiği yarışta Kadir Kelleci sekizinci olarak en iyi sırayı elde etti.  

Genç kadınlar yarışında Belçikalı Julia Gregorie birinci oldu. Genç erkekler yarışına ise 18 sporcu başladı. Ukraunalı Oleksandr Hudyma birinci oldu. Furkan Akçam dördüncü Halil Nezir sekizinci olarak ilk 10’a girdiler.

Velo Alanya MTB yarışları 26-27 Şubat tarihlerinde devam edecek. 

Velo Alanya’nın organize ettiği, Alanya ve çevre ilçelerde koşulan yol yarışları ise iki hafta önce başladı ve bu hafta sonu da devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!