Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYA’DA KIŞIN İŞE BİSİKLETLE GİTME GÜNÜ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Dünya Kışın İşe Bisikletle Gitme Günü”nde işe 12 ay boyunca bisikletle giden belediye çalışanlarıyla buluştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2015 yılından beri kutlanan “Dünya Kışın İşe Bisikletle Gitme Günü” dolayısıyla yaz-kış demeden, 12 ay boyunca işlerine bisikletle giden belediye çalışanlarıyla buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Uğur İbrahim Altay, programın yapılacağı Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ne bisikletle gitti. Konya’da bisiklet kullanımıyla ilgili teknik altyapıyı çok iyi bir noktaya getirdiklerini ve bisiklet yollarının uzunluğunun 550 kilometreye ulaştığını söyledi. Başkan Altay, yeni yaptıkları planlamayla 87 kilometre daha yeni bisiklet yolu inşa edecekleri bilgisini paylaştı.

Kışın İşe Bisikletle Gitme Günü buluşmasında konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Altay,:

“Özellikle çeperde olup da merkez ulaşımda sorun olan noktaları halletmeyi arzu ediyoruz. Böylece sizin gibi işe bisikletle gelen arkadaşlarımızın sayılarının artmasını arzu ediyoruz. Ayrıca en önemli sorunlardan birisi de bisiklet otoparkı meselesi. Tüm otoparklarımıza bisikletler için yerler hazırlıyoruz. Yine tam otomatik bir otoparkla ilgili de arkadaşlarımız çalışıyor.” dedi.

Bisiklet yollarının ayrılmış park alanları olmadığını kaydeden Başkan Altay, “Buralar bisikletlerin kullanımı için güvenli alanlar. Şehrimizde yaşayan herkes bu yolları kullanıyor. Bu vesileyle tüm Konyalılardan da bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehirlerde trafik sorununu çözmenin tek yolunun insanların mobil olarak seyahat etmelerini sağlamaktan geçtiğini vurgulayan Başkan Altay, “Bu konuda da bisiklet bir numara. Dünyanın birçok şehri bu sorunu bu konuda yapılan yatırımlarla çözmüş. Konya, bu manada Türkiye’de çok önde bir şehir. 

Bugün sizin sayınız da bunu gösteriyor. Bu çevreci yaklaşımınızdan dolayı hepinize şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Bisiklet kullanmaya hem sağlığımız hem şehrimiz için devam edelim. Umarım sayılarınız artar. Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Gününüzü kutluyorum.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

1 Yorum

1 yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!