Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALANYA’YA BİSİKLET YOLLU YENİ CADDE

Alanya Belediyesi, bisiklet yollarının da yer alacağı yeni “prestij” caddesi için çalışmalarını başlattı. Kadıpaşa ve Saray Mahalleleri arasında alt ve üst yapı çalışmaları yapılıyor.

Alanya Belediyesi, bisiklet yolu planlarının da yer aldığı yeni “prestij” caddesi için çalışmalarını başlattı. Alanya Belediyesi ekipleri, yeni cadde için Kadıpaşa ve Saray Mahalleleri arasında alt ve üst yapı çalışmalarına başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi çalışmaları kontrol etti. 

Kadıpaşa ve Saray Mahalleleri arasında oluşturulacak ilk etap prestij caddesi için kazma vuruldu. Başkan Yücel, caddeye gelerek çalışmaları yerinde incelerken esnaflarla da yapılacak yeni cadde için istişare etti. Başkan Yücel’e incelemelerinde İcracı Müdürlüklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Karamut, Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ve ekipleri eşlik etti.

Alanya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yeni oluşturulacak caddeyle Alanya’nın çehresinin değiştireceğini söylendi. Yıllarca tek şerit olarak hizmet veren Kadıpaşa Mahallesi, Sugözü Caddesi, Vergi Dairesi önündeki yol, caddenin tamamlanmasıyla birlikte çift yönlü olarak hizmete açılacak. Bu uygulamayla birlikte bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Alanya yeni bisiklet yolu çalışması

Bisiklet yolu da olacak

Alanya Belediyesi’nin kent geneli oluşturmak istediği bisiklet yolu ağı bu caddelerden de geçecek. Bütün Alanya genelini bisiklet ile ulaşılabilir kılmak adına oluşturulan bisiklet yolu çalışmaları hem yayaların hem güvenli ulaşımın hem de bölgedeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak.

Çalışma sahasında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Gerek ulaşımı gerekse bisiklet ve yaya yollarının daha sağlıklı ve huzurlu şekilde kullanılmasını sağlamak adına, bölgedeki prestij caddelerinin sayılarını arttırmaya devam ediyoruz. Bu sayede Alanya’mızın kronikleşmiş ulaşım sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. 

Anadolu Hastanesi kavşağından başlayarak Vergi Dairesi önüne kadar çalışmalarımızı götüreceğiz. Ayrıca Vergi Dairesi önündeki yolu da çift yöne dönüştürerek 25 metrelik yol üzerindeki trafik yoğunluğunu bu projemizle birlikte azaltacağız. 

Caddedeki çalışmalarımız içerisinde elektrik hatlarını da yer altına alacağız. Yaptığımız bu uygulamalarla, Şehrimizi yeniliyor, yaşam standartlarını yükseltiyor, Alanya’mıza cazibe kazandırıyoruz. Şimdiden mahalle sakinlerimize ve Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Alanya Belediyesi’nin yeni prestij caddesi için başlattığı çalışmayla birlikte bölgedeki elektrik hatları yer altına alınacak. Buna bağlı olarak Stad ve Sugözü Caddeleri arasında başlatılan çalışmayla bir yandan elektrik direkleri sökülürken bir yandan da yeni hatlar toprak altına çekiliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!