Bizimle iletişime geçin

Haberler

Özel tasarım bisiklet ayakkabıları

İngiltere’de yaşayan Charlotte Jarps, bisiklet ayakkabılarına kişisel dokunuşlarla hayat veriyor. Ünlü markaların ayakkabılarını özel tasarımlarıyla canlı renklerle buluşturuyor.

Fotoğraflar Charlotte Jarps

Performans, rahatlık, ileri teknoloji. Bisiklet ayakkabıları konuşurken genelde bu başlıklar öne çıkıyor. Peki ama tarz, renkler, şık bir duruş? Estetik yaklaşımlar veya kişisel dokunuşlar bisiklet ayakkabılarında çok fazla görebildiğimiz bir durum değil. 

İngiltere’de yaşayan Charlotte Jarps buna bir çözüm bulmuş. Jarps, bisiklet ayakkabılarına sanatsal dokunuşlarla hayat veriyor. Özel tasarım bisiklet ayakkabıları yapan Jarps kendisinden istenen çizimleri ayakkabılara yansıtıyor. Tasarımcı bunları sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyor. 

Charlotte Jarps özel tasarım bisiklet ayakkabıları yapıyor

2018’den beri bisiklet ayakkabılarını dönüştüren tasarımcı, Van Gogh çizimlerinden çizgi film karakterlerine kadar farklı çizimlere çalışmalarında yer veriyor. 

Rouleur’e konuşan Charlotte Jarps, eğitimini moda tasarımı üzerine yapmış. Öğretmen olarak çalışırken Jarps mesleğine yaratıcı bir taraf katmak istemiş. Sonuçta da hevesli bisikletçilerden oluşan ailesinin yönlendirmesiyle bisiklet ayakkabılarını canlandırmaya başlamış. 

Tasarımcı ayakkabının hazırlanma sürecinde sürekli müşterileriyle iletişim halinde oluyor. Bu şekilde en çılgın hayalleri bile gerçeğe dönüştürebiliyor. Hatta fırçaları ortaya çıkarmadan ayakkabının görsellerine Photoshop’ta çalışıyor ve istenilen ürün olduğundan emin oluyor ve iki tarafın da tasarımdan memnun olmasını sağlıyor. 

Charlotte, instagram hesabında sık sık çalışmalarını paylaşıyor ve evde kendisi denemek isteyenler için tüyolar veriyor. Çarpıcı ayakkabı tasarımlarıyla Jarps’ın popülaritesi giderek artmakta. 

Zamanla Charlotte iyi bir hazırlığın değerini anlamış. “Özellikle gerçekten parlak veya deri olmayan ayakkabılarda bu çok önemli. Bunları doğru şekilde boyamazsanız, boya ayakkabıya uymaz ve hemen çıkar. “

Fiyatlar 125 pound’dan başlıyor, ancak tasarımın detayına ve boyutuna bağlı olarak değişiyor. Ayakkabılar yeni veya eski olabiliyor ve her bir çift ayakkabı genellikle yaklaşık iki haftalık bir geri dönüş zamanı oluyor.

Hedef pro peloton

Spordaki tecrübesi sayesinde Charlotte, ayakkabılarının dayanması gereken koşulları, özellikle de İngiliz hava koşullarını biliyor. Tasarımın üzerine sonunda katmanlar ekleyerek, boyayı su geçirmez ve korumalı tutarak kreasyonlarının uzun ömürlülüğünü ve kalitesini garanti ediyor.

Dhb ve Le Col gibi markalarla yaptığı işbirlikleri, başka çalışmalarda da Jarps Daha uzun vadede Charlotte hem takımlarla hem de şirketlerle daha fazla iş yapmaya devam edeceğini umuyor. Ayakkabı markalarından gelen geri bildirimler şu ana kadar olumlu olmuş: “Bu onlar için de farklı bir şey, markayı gizlemiyorum, logo gibi ayrıntıları alıp ona sanat ekleyerek onu geliştiriyorum.” diyor Jarps.

Charlotte farklı tekniklerin işleri hızlandırabileceğini söylese de elle boyamayı tercih ediyor. Tasarımları ısmarlama ve sınırlı sayıda tutmak, Jarpz’ın markası için istediği önemli bir şey.

Tasarımcının uzun vadede arzusu, Jarpz ayakkabılarını pro pelotonda görmek.

Yeteneği ayakkabılarla da sınırlı değil, Charlotte aynı zamanda kaskları da boyuyor ve bisiklet kıyafetleri ile de uğraşıyor.  Bisiklet ayakkabılarını canlandırmak isteyenlerin de çok sayıda olduğu görülüyor. Jarps’ın eli, Nisan ayına kadar dolu. 

İlgilenenler ve özel tasarım bisiklet ayakkabıları örneklerini görmek isteyenler Jarps’ın web sitesini inceleyebilir. 

Kaynak: Rouleur

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!