Bizimle iletişime geçin

Haberler

UAE Tour’da beşinci etabı Vingegaard aldı

UAE Tour’un son tırmanış finişinin yer aldığı beşinci etabı tamamlandı. Etap galibiyetine Jumbo-Visma’dan Jonas Vingegaard uzandı.

UAE Tour’un son tırmanış finişinin yer aldığı beşinci etabı tamamlandı. UAE Tour beşinci etabında galibiyete Jumbo-Visma’dan Jonas Vingegaard uzandı.

Etap Fujairah Marine Club-Jebel Jais arasında 170 km olarak düzenlendi. Düz profilli etapta tırmanış son 21 kala başladı. Yarışta pek çok atak gelse de en unutulmazı Astana’dan Alexey Lutsenko’nunki oldu. 

Kazak sporcu son tırmanışa 2 dakika avantajla gelen yedi kişilik kaçış grubunun bir parçasıydı. Sonrasında kendi atağını başlattı ve solo şekilde uzun süre kaçtı. Tırmanış %5.4’lük bir eğimle geniş bir otoyolda devam etti. Jabel Jain’in daha dik noktalarına gelmeden Ineos’un sürekli Astana- Premier Tech’li Lutsenko’yu geri getirme çalışmaları görüldü.

Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) grubun organize olamadığı bin anda bir atak başlattı. Ancak Deceuninck-QuickStep bisikletçisi Joao Almeida’nın peşine Pogacar ve Yates’i de takıp yaptığı 1,6 km’lik atağı Lutsenko’nun farkını eriten hamle oldu. 

Son kilometrenin içinde Lutsenko’nun derdi Jumbo-Visma’lı Jonas Vingegaard oldu. Danimarkalı genç bisikletçi beklenenden kalabalık bir şekilde ilerleyen ve dağınık olan gruptan atağını gerçekleştirdi ve farkı eritti. Lutsenko sadece 250 metre daha dayanabilse etap galibiyetini alacaktı ama gücü tükendi. 

İyi durumdaki Jonas Vingegaard Kazak sporcunun yanından geçip gitti ve rakipleri ona yaklaşamadı. Danimarkalı kariyerinin ikinci etap zaferine ulaşırken sevinci görülmeye değerdi. 24 yaşındaki bisikletçi pro kariyerindeki ilk galibiyetini 2019 Tour de Pologne’de almıştı. 

Pogacar’ın liderliği devam ediyor

İkinci sırayı kırmızı genel klasman lideri mayosunu taşıyan UAE Team Emirates’den Tadej Pogacar aldı. Onu üçüncü sırada genel klasman savaşındaki en yakın rakibi Ineos’lu Adam Yates izledi. 

Beşinci etap, genel klasman lideri Tadej Pogacar ve genel klasmancılar için önemli olan bir gündü. Ancak Tadej Pogacar’ın başta Adam Yates olmak üzere rakipleri beklenen performansı veremeyince bir değişiklik yaşanmadı. Hatta Sloven sporcu yarışı ikinci sırada tamamladığı için aldığı bonus zamanlarla Ineos Grenadiers’dan Yates ile arasındaki zaman farkını 2 saniye daha geliştirdi. 

Adam Yates bir önceki tırmanış etabında Pogacar ile başa baş mücadele etmişken bugün çok fazla deneme gerçekleştirmedi.

UAE Tour’un dünkü etabını Sam Bennett kazandı. Altıncı etabı ise yarın Deira Island – Palm Jumeirah arasında 165 km olarak koşulacak.

Kaynak: Cyclingnews

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!