Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alanya’da dağ bisikleti heyecanı sürüyor

Velo Alanya Dağ Bisikleti Yarışları geçen hafta, Alanya Banana MTB Cup, Velo Alanya MTB Cup ve Alanya MTB Cup yarışlarıyla devam etti.

Velo Alanya Dağ Bisikleti Yarışları geçen hafta, Alanya Banana MTB Cup, Velo Alanya MTB Cup ve Alanya MTB Cup yarışlarıyla devam etti.  

Velo Alanya tarafından düzenlenen ve Alanya’yı merkez alarak çevre ilçelerde de koşulan dağ bisikleti yarışları devam ediyor. Velo Alanya Dağ Bisiklet Yarış takvimi 13 Şubat’ta başlamıştı. 26-27-28 Şubat’ta yapılan üç yarışa devam eden organizasyonda kazanan isimler genelde aynı bisikletçiler oldu. Düzenlenen üç yarışta da elit-erkek ve kadınların yanı sıra genç -kadın-erkek yarışları da yapıldı. 

26 Şubat’ta Alanya Banana MTB Cup, 27 Şubat’ta  Velo Alanya MTB Cup ve 28 Şubat’ta Alanya MTB Cup koşuldu. 

Alanya Banana MTB Cup yarışında elit erkeklerde yarışı Expres Cz – Tufo Team Kolín’den Rus bisikletçi Timofei Ivanov kazandı. Genç erkeklerde Belçikalı Tim Rex ilk sırayı alırken, Türkiye’yi temsil eden Furkan Akçam ikinci olarak podyum gördü. 

Elit kadınlarda Belçikalı Githa Michiels birinci oldu. Genç kadınlarda ise galibiyete Çekya’dan Aneta Novotna uzandı. 

Kazananlar değişmedi

27 Şubat’ta koşulan Velo Alanya MTB Cup’ta elit kategorilerden birinciler değişmedi. Githa Michiels kadınlarda, Timofei Ivanov erkeklerde yine kazanan isimler oldular. 

Genç kategorilerde de genç kadınlarda zafer yine Aneta Novotna’nın oldu. Tek lider değişikliği genç erkeklerde yaşandı. Ukraynalı Oleksandr Hudyma yarışın kazananı olurken, Furkan Akçam bu yarışta dördüncü sırayı aldı. 

28 Şubat’ta yapılan Alanya MTB Cup’ta elit kadınlarda kazanan Expres Cz – Tufo Team Kolín takımından Tereza Tvaruzkova  oldu. Önceki iki günün kazananı Githa Michiels ikinci sırayı aldı.

Elit erkekler yarışına Giant Factory Off Road takımından Antoine Philip galibiyeti alan isim oldu. 62 sporcunun start aldığı yarışta ülkemizi temsil eden Kadir Kelleci 13. sıraya yerleşti.

Genç kadınlar yarışında üç yarışın sonunda galip yine değişmedi. Çekya’dan Aneta Novotna yine podyumun en üst basamağına çıktı. Genç erkeklerde Ukraynalı Oleksandr Hudyma da iki gün üst üste birinci olmayı başardı. 

Velo Alanya MTB yarışları 11-14 Mart tarihlerinde devam edecek. Velo Alanya’nın organize ettiği, Alanya ve çevre ilçelerde koşulan yol yarışları ise bu hafta sona erecek. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!