Bizimle iletişime geçin

Haberler

Peter Sagan Strade Bianche’yi kaçırıyor

Peter Sagan Cumartesi günü Strade Bianche’de yarışamayacak ve sezonun açılışını önümüzdeki hafta Tirreno-Adriatico’da yapmayı deneyecek.

Luca Bettini/AFP via Getty Images

Üç kez dünya şampiyonu olan Peter Sagan kardeşi Juraj ve Bora-Hansgrohe takım arkadaşı Erik Baška, Şubat ayı başlarında Gran Canaria’da özel bir antrenman kampı sırasında Kovid-19’a yakalandılar. 

İspanyol koronavirüs  düzenlemelerine göre on gün karantinada kaldılar. Bisikletçilerin sadece içeride kalmasına ve bazı temel antrenmanları yapmalarına izin verildi. Sagan, antrenmanlarını yeniden başlatmak için Gran Canaria’da kaldı. Ama Sagan ve  Bora-Hansgrohe, sezonuna Strade Bianche’nin toprak yollarda ve dik tırmanışlarında başlamanın pek mantıklı olmadığını fark ettiler.

Bora-Hansgrohe’den bir yetkili konu hakkında Cyclingnews’a konuştu. “Peter iyileşme yolunda. Strade Bianche’ye katılmayacak. İyileşmesi önümüzdeki günlerde yolunda gitmeye devam ederse  Tirreno-Adriatico ile sezon başlaması bekleniyor.” dedi. 

Strade Bianche’de Emanuel Buchmann’ın Bora-Hansgrohe’ye liderlik etmesi bekleniyor.

Vuelta a San Juan iptal edildikten sonra, Sagan’ın sezonu açılış hafta sonunda yapması beklenmişti.  Ancak Kovid-19 bu planları bozdu. Sagan, sıcak havada antrenmanlarına devam etmek ve antrenman kaybını telafi etmek için Gran Canaria’da kalmayı seçti. 

Evine Monako’ya dönmeden önce Perşembeye kadar orada kalmaya devam edecek. Sagan sonrasında önümüzdeki Çarşamba günü Tirreno-Adriatico’nun startı için Toskana’ya gidecek. 

UCI Kovid-19 tıbbi protokolüne göre, Sagan ve takım arkadaşları, antrenman ve yarışa uygun olduklarını doğrulamak için bir dizi ayrıntılı kontrolden geçecek. Bunlar arasında kan testleri ve MRI taramaları, akciğer röntgeni ve spirometri akciğer testi bulunuyor. 

Peter Sagan’ın bu yıl hem Giro d’Italia’da hem de Tour de France’da yarışması bekleniyor ama Sagan bunları doğrulamadan önce Klasiklerin sonunu beklemekte ısrarcı. Slovak bisikletçi ayrıca ülkesini Tokyo 2021 Olimpiyat Oyunları’nda da temsil etmeyi planlıyor. 

Kaynak: Cyclingnews

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!