Bizimle iletişime geçin

Haberler

Trakya Üniversitesi ve ARDABİS protokol imzaladı

Trakya Üniversitesi ile Arda Bisiklet Derneği (ARDABİS) arasında, “Sosyal, Kültürel ve Sportif İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında her iki kurum; eğitsel, sosyal, kültürel, sportif ve gönüllülük gerektiren konularda bir araya gelebilecek.

Trakya Üniversitesi ile Arda Bisiklet Derneği arasında, “Sosyal, Kültürel ve Sportif İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında her iki kurum; eğitsel, sosyal, kültürel, sportif ve gönüllülük gerektiren konularda bir araya gelebilecek ve tarafların katılımlarıyla ortak organizasyonlar düzenlenebilecek.

Trakya Üniversitesi ile ARDABİS arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlayacak olan protokol, Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Burak İşçimen ve Arda Bisiklet Derneği Başkanı Mehmet Fidan arasında imzalandı.

Trakya Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Trakya Üniversitesi ve ARDABİS arasında imzalanan protokol ile öğrencilerimizin sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif yönlerinin geliştirilmesine katkıda bulunulacak.

Farkındalık yaratacak projeler üretilecek

İş birliği protokolünde ARDABİS üyelerinin, Trakya Üniversitesi öğrenci topluluklarının etkinliklerine katılımını veya ortak etkinlikler düzenlenmesini de teşvik eden konuların yer alıyor. Dernek üyeleriyle Trakya Üniversitesi’nin öğrenci, akademisyen ve idari personellerinin katılabileceği yurt içi veya yurt dışı bisiklet turları, kültür gezileri ve kamplar yapılması başlıklarını da içeriyor. 

Trakya Üniversitesi Arda Bisiklet Derneği protokol imzası

Trakya Üniversitesi ve ARDABİS mensuplarının katılımıyla çeşitli konularda farkındalık yaratacak ve toplumsal fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri üretilmesi ve geliştirilmesi gibi faaliyetler de protokol kapsamında yer alıyor.

Öğrenciler ve gençlerin sağlıklarını ve sağlıklı yaşam biçimlerini doğrudan etkileyen konu ve faaliyetler üretilmesinde üniversitelerin ayrı rolü ve sorumlulukları olduğunu hatırlatan SKS Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen, bisiklet kullanımın yaygınlaşması ve sağlıklı yaşamın desteklemek için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. 

Trakya Üniversitesi bünyesindeki öğrenci topluluklarının etkinlik ve faaliyet alanlarını artırmak ve genişletmek istediklerini de sözlerine ekleyen Öğr. Gör. Burak İşçimen, kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarla gençlerin gelişimlerini desteklemeye yönelik adımlara devam edeceklerini vurguladı.

Arda Bisiklet Derneği Başkanı Mehmet Fidan ise derneğin, Edirne ve çevresindeki doğal ve tarihi güzellikleri sportif etkinlikler ile keşfetmek, doğayı koruyup bu güzellikleri genç yaşlı her yaştaki insanlarla paylaşmak, tanıtıp sevdirmek, mutlu, sağlıklı bireylerin yaşadığı topluluklar yaratmak amacıyla kurulduğunu belirterek, Trakya Üniversitesi ile bu faaliyet ve etkinlik alanlarına bir yenisini katmanın mutluluğunu taşıdıklarını belirtti.

Protokol kapsamında ayrıca “Edirne ve Bisiklet”, “Edirne ve Balkanlar”, “Bisiklet ve Yaşam” olmak üzere üç ayrı başlıkta sergi açılması da kararlaştırıldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!