Bizimle iletişime geçin

Haberler

Wildlife Generation Pro Cycling Alanya’da temizlik yaptı

Alanya’da kamp yapan ve yarışlara katılan ABD’li bisiklet takımı Wildlife Generation Pro Cycling, Okurcalar sahilinde temizlik yaptı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde kamp yapan ABD’li bisiklet takımı Wildlife Generation Pro Cycling, Okurcalar sahilinde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Kıta takımına Alanya İl Gençlik Spor Bisiklet Takımı’nın genç bisikletçileri eşlik etti. Wildlife Generation Pro Cycling, adından da anlaşılacağı üzere doğa için çalışan bir oluşum. Alanya’ya kış kampına gelen ABD’li bisiklet takımının sporcuları, gittikleri her ülkede yaptıkları gibi burada da sahil temizleme etkinliği düzenledi.

Takımın genel menajeri Danny Van Haute, “Her gittiğimiz ülkede bu organizasyonu yapıyoruz. Amacımız dünyayı güzelleştirmek ve doğayı temiz tutmak” dedi.

Fotoğraf DHA

Türkiye’ye ilk kez gelen Wildlife Generation Pro Cycling takımı, pek çok diğer bisiklet takımı gibi kış kampı için Alanya’yı seçti. Velo Alanya’nın yarışlarında mücadele eden takım bu sefer yarışlar dışında farklı bir organizasyonla gündeme geldi.

Türkiye’de sezona hazırlanan kıta takımının sporcuları daha önce gittikleri tüm ülkelerde olduğu gibi Alanya’da da sahil temizliği etkinliği düzenledi. Sporcular, ellerine çöp poşetlerini alarak Okurcalar sahilinin bir kısmı ve ormanlık alanda temizlik yaptı. Toplanan çöpler belediye ekipleri tarafından alındı.

Alanya’yı çok beğendiklerini söyleyen takımın genel menajeri Danny Van Haute, “Çok güzel, beğendik. 4 haftadır buradayız. Şimdi de plajı temizliyoruz. Özellikle antrenman yaptığımız yollarda sürücüler antrenman sırasında çok kibar davranıyor” dedi.

Fotoğraf DHA

Her gittikleri ülkede aynı etkinliği düzenlediklerini aktaran Haute, “Takımımızın adı doğayı geliştirmek anlamını taşıyor. Tüm dünyada yarışlara gidiyoruz. Her gittiğimiz ülkede bu organizasyonu yapıyoruz. Amacımız dünyayı güzelleştirmek ve doğayı temiz tutmak” diye konuştu.

Genç bisikletçilere destek

Fotoğraf Yeni Alanya

Yeni Alanya’nın haberine göre, Wildlife Generation Pro Cycling Alanya’daki bisiklet kulüplerini destekleme sözü verdi. Beraber temizlik yaptıkları Alanya İl Gençlik Spor ve birkaç yerel bisiklet kulübünün bisikletçilerine forma hediye eden takım, genç bisikletçilere destek olacaklarını ve bunun kendilerini mutlu edeceğini söyledi. 

Amerika Birleşik Devletleri kökenli takım Velo Alanya yarışlarından sonra Nisan ayında da Türkiye’de olacak. 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda yarışması plananan takımın sonraki senelerde de Türkiye’ye gelme planları bulunuyor. 

Takım Velo Alanya yarışlarında bir kez podyum gördü. Grand Prix Velo Alanya yarışında takımın ABD’li bisikletçisi Alex Hoehn ikinci oldu. 

Kaynak: DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!