Bizimle iletişime geçin

Haberler

9. Avrupa İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası başladı

9. Avrupa İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası Alanya’da başladı. Şampiyona 28 Mart’a kadar devam edecek.

 9. Avrupa İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası Alanya’da start aldı. 23-38 Mart tarihlerinde düzenlenen şampiyonada her gün farklı bir türde yarış yapılacak. Takım zamana karşı yarış günü hariç her günde hem erkek hem kadın yarışları koşulacak.

 9. Avrupa İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası bugün Alanya’da 1000m sprint mücadeleleri ile başladı. Yarın bireysel zamana karşı, 25 Mart’ta puan yarışı yapılacak. 26 Mart’ta yarışlar yapılmayacak ama sporcular için Side, Aspendos ve Dim Çayı turları düzenlenecek. 27 Mart’ta sadece erkekler için takım zamana karşı yarışı yapılacak. Şampiyonanın son gününde yol yarışı gerçekleştirilecek.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonundan (TİESF) yapılan açıklamaya göre dün, şampiyona öncesi sporcuların konakladığı otelde açılış seremonisi düzenlendi.

Açılış seremonisine Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, yönetim kurulu üyeleri Yavuz Murat Balçık, Hasan Hüseyin Aydın ile EDSO Teknik Delegesi Ota Pansky katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TİESF Başkanı Yakup Ümit Kihtir, milli takıma güvenlerinin tam olduğunu belirterek, Türkiye adına tüm sporculara başarı diledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!