Bizimle iletişime geçin

Haberler

9. Avrupa İşitme Engelliler Yol Bisikleti Şampiyonası’nda ilk gün

9. Avrupa İşitme Engelliler Yol Bisikleti Şampiyonası’nda ilk gün yarışlarının galipleri erkeklerde Rusya’dan Ilya Gutenev ve kadınlarda Ukrayna’dan Yelisaveta Topchuaniuk oldu.

Fotoğraf Alanya Haber

9. Avrupa İşitme Engelliler Yol Bisikleti Şampiyonası ilk gün yarışlarının galipleri erkeklerde Rusya’dan Ilya Gutenev ve kadınlarda Ukrayna’dan Yelisaveta Topchuaniuk oldu.

Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen 9. Avrupa İşitme Engelliler Yol Bisikleti Şampiyonası, kadın ve erkeklerde eleminatör yarışlarıyla başladı. Yarışlara 16 ülkeden 48 erkek ve 23 kadın sporcu katıldı. 

1000 metrelik sprint parkurunda erkeklerde Rusya’dan Ilya Gutenev birinci, Slovakya’dan Adrian Babic ikinci, Rusya’dan Nikolai Dittenbir üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Ukrayna’dan Yelisaveta Topchuaniuk birinciliği, Rusya’dan Alisa Bondareva ikinciliği, aynı ülkeden Daria Rozanova da üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren sporculara ödüllerini EDSO Teknik Delegesi Ota Pansky ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu yetkilileri verdi.

Organizasyon, bugün Yeşilöz ile Gazipaşa arasında koşulacak, kadınlarda 28, erkeklerde 35 kilometrelik bireysel zamana karşı etabıyla devam edecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!