Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yol kenarında bıraktığı bisikleti hayatını kurtardı

Kars’ta çıktığı bisiklet turunda tipiye yakalanan bisikletli Ömer Töremen, donmak üzereyken son anda İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı. Bisikletçinin hayatını yol kenarında bıraktığı bisikletinin görülmesi kurtardı.

Geçtiğimiz haftalarda bisikletiyle yedi kez Türkiye’yi dolaştığı haberine yer verdiğimiz Ömer Töremen, Kars’ta kar ve tipi yüzünden donma tehlikesi atlattı.

Bisikletiyle Gaziantep’ten Türkiye turuna çıkan 44 yaşındaki Ömer Töremen, Iğdır’dan Kars’a giderken Digor-Dağpınar arasında etkili olan tipiye yakalandı. Hareket edemez hale gelen Töremen, bisikletini yol kenarına bıraktı ve kendisini tipiden korunmak ve donmamak için menfeze girdi.

Bir süre sonra kar ve tipiden kapanan Dağpınar, Türkmeşen, Şirinköy grup köy yollarını açmaya gelen Digor Özel İdaresi ekibinden bir greyder yolu açmaya başladı. Bölgede etkili olan tipi dolayısıyla yol açma çalışmaları yapan İl Özel İdaresi karla mücadele ekibinde bulunan ve iş makinesinin arkasından giden kamyonun şoförü Murat Baysal bisikleti fark edince aracı durdurdu.

Yanındaki iki arkadaşla aşağıya inen Baysal, çevreyi aramaya başladı. “Kimse var mı” diye seslenince yolun alt kısmındaki menfezden cevap geldi. Aşağı indiklerinde Töremen’in donmak üzere olduğunu gören üç arkadaş, kurtarıp Dağpınar Belediyesi’ne götürüldü

Ekiplerin yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılan Ömer Töremen, önce bisikletinin araca yüklenmesine yardım etti. Ardından da İl Özel İdaresi ekiplerinin aracına bindirildi.

Sağlık durumu iyi

Donmak üzereyken kurtarılan ve sağlık durumu iyi olan Töremen, “Digor’da mola verdiğimde, bana yemek yedirip çay içirdiler. ‘Gitme, tipi var’ dediler. ‘Ben giderim’ dedim. Hava çok soğuktu. Rüzgar tam cepheden esiyordu. Gücüm tükendi. Bisiklet gitmemeye başladı. Birkaç araç beni gördü ama duramadı. Çünkü, dursalar kalkamazlardı.

Menfez buldum. Rüzgarın dinmesini bekliyordum. Ekipler, beni ‘öldü’ sanmışlar. Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkürle. Üç yıl önce de Nemrut Dağı’nda sabaha kadar donmamak için şınav çekmiştim” dedi.

Bölgede yol açaraken can kurtaran iş makinesi şoförü Murat Baysal (33), “Tipi nedeniyle görüş mesafesi neredeyse hiç yoktu. Yolun kenarında bir karartı gördük. Arkadaşlarıma inip bakalım dedim. Onlar ise sahibinin bisikleti bırakıp gidilmiş olabileceğini düşündü. Ben de öyle düşündüm ama içime bir şey doğdu. Bisiklete doğru giderek bağırdım. Aşağı menfezden ses duydum. Durumu çok kötüydü. Kurtardığımız için çok mutluyum” dedi.

Kaynak: SözcüSabah

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!