Bizimle iletişime geçin

Haberler

Diyarbakırlı iki arkadaş, bisikletle Türkiye turu yapacak

Diyarbakır’da yaşayan Osman Başak ile Süleyman Aydın, sağlıklı yaşam ve bisiklet sporuna dikkat çekmek için altı ay boyunca pedal çevirip, Türkiye’nin yarısını bisikletle dolaşacaklar.

Fotoğraflar DHA

Diyarbakır’da yaşayan, sağlıklı yaşam ve bisiklet sporuna dikkat çekmek isteyen Osman Başak ile Süleyman Aydın, altı ay boyunca pedal çevirip, Türkiye turu yapacak, ülkenin yarısını bisikletle gezerek şehirleri ve ilçeleri dolaşacak. İki arkadaş yol boyunca sosyal medyadan da paylaşım yapacak.

Diyarbakır’da yaşayan 27 yaşındaki Osman Başak ve 19 yaşındaki Süleyman Aydın, uzun süredir yaptıkları antrenmanların ardından bisikletle altı aylık Türkiye turu yapmaya karar verdi. 

Yol haritası çıkaran Başak ve Aydın sırasıyla Hatay’dan başlayarak, Adana, İzmir, İstanbul, Ankara, Ordu, Samsun, Erzincan’ın da yer aldığı 40 kenti dolaşacak. Başak ve Aydın, yol boyunca yaşadıkları o anları da ölümsüzleştirerek sosyal medyada paylaşacak.

Osman Başak, altı yıldır bisiklet sürdüğünü, sürekli şehir içi ve dışına turlar düzenlediklerini ancak en uzun turun bu olacağını söyledi. Başak, “Gençlere öncülük etmek istiyoruz. Sağlık için de pedal çevirmek istiyoruz. Gençler de imkan bulduğu zaman bunları yapsınlar. 

Sağlık Bakanlığı’ndan da ve Gençlik Spor Bakanlığı’ndan destek istiyoruz. Yapılması gereken bir şey bu aslında. Türkiye turu boyunca 5 bin kilometreden fazla yol gideceğiz. Yolculuk boyunca çoğu şehirde bisiklet kulüpleri bizi ağırlayacak. Bize sponsor olan üç iş insanı var” dedi.

Süleyman Aydın da küçüklüğünden bu yana bisiklet kullandığını ancak son yılarda yoğunlaştığını dile getirdi. Aydın, “Şehir dışı turları yapıyorum. Çevre illere de gidiyorum. İlk defa böyle uzun bir tura çıkacağım. 

Elimizden geldiğince kendimizi hazırlıyoruz. Sporu herkese tanıtmak istiyoruz. Pedal çevirmek güzel bir şey. Bisiklet çevre dostudur. Doğamıza karşı da faydası var. İnşallah yolda güzel şeylerle karşılaşırız” diye konuştu.

Kaynak: DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!