Bizimle iletişime geçin

Haberler

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu ilk etabı koşuldu

26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun ilk etabı tamamlandı. Bike Aid takımından Alman bisikletçi Justin Wolf ilk etapta galibiyete uzanan isim oldu.

Fotoğraflar AA

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerinin destekleriyle düzenlenen 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu ilk etabı koşuldu.

Mevlana Meydanı önünde 129 sporcunun start almasıyla başlayan ilk etap, 133,5 kilometrelik olarak Konya-İsmil-Çumra rotasında yapıldı.

Yarışa Türkiye’den Spor Toto Cycling Team, Salcano Sakarya BB, Konya Bisiklet Sporu Kulübü, Trek Trakya Bisiklet Kulübü ve Çatalhüyük Cumra Belediye Spor Kulübü olmak üzere beş takım katılıyor. 

Toplamda 21 takımın mücadele ettiği yarışta Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Cezayir, Fransa Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya, Bahreyn, Belarus, Azerbaycan, İran, İsviçre ve Malezya’dan ekipler katılıyor.

Meram Belediyesi önünde sona eren turun ilk etabını Bike Aid takımından Alman bisikletçi Justin Wolf kazandı. İkinci sırayı Mazowsze Serce Polski takımından Tobiasz Pawlak alırken ülkemizde ilk olarak Velo Alanya yarışlarında yarışan Wildlife Generation Pro Cycling takımından Ulises Alfredo Castillo üçüncü oldu.

Türk takımları sporcularından alınan en iyi derece Salcano Sakarya BB’nin Yunan bisikletçisi Georgios Bouglas’dan geldi. Bouglas 11. sırayı aldı. Konya Bisiklet Spor Kulübü sporcusu Ahmet Akpınar 17. olarak en iyi sıralamayı yapan Türk sporcu oldu. 

Dört etap sürecek 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun ikinci etabı olan Konya-Kilistra için sporcular, yarın saat 09.00’da yeniden Mevlana Meydanı’ndan start alacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, startın her gün Mevlana Meydanı’ndan başlayacağını hatırlattı. Küçükbakırcı, AA’ya şöyle konuştu:

“Son 25 yılın en kuvvetli turu yapılıyor. Dört etabın tamamında da Konya’nın her tarafını dolaşacağız. Katılan sporcuların, Konya’dan güzel hatıralarla ülkelerine dönmelerini ve kazasız belasız turu bitirmelerini arzu ediyoruz. Geçen yıl Konya’yı çok beğenerek tekrar kayıt yaptıran Amerikalılar, Fransızlar ve İsviçreliler de burada. Organizasyonun büyümesinde Konya Büyükşehir Belediyesinin önemli katkıları oldu.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!