Bizimle iletişime geçin

Haberler

Konya’da yeni bir takım: Konya Bisiklet Sporu Kulübü

Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, yeni kurulan Konya Bisiklet takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu

Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, yeni kurulan Konya Bisiklet takımıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Pusula Haber’in haberine göre, Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, yeni kurulan Konya Bisiklet takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2021 yılında kurulan takım hakkında Yılmaz:

“İlimizde uzun zamandır bisiklet sporunu sevdirme ve kalkındırma amacına yönelik faaliyette bulunan derneğimiz adını kısa süre önce Konya Bisiklet Sporu Kulübü Derneği olarak değiştirdi. Bisiklette yıldız ve gençlerde, başta federasyon faaliyetleri olmak üzere birçok faaliyete katıldı. 

Bu kez uzun yıllar ilimizde bilhassa büyüklerde ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden ve büyük emekleri olan Torku Bisiklet Takımının büyükler kategorisinden 2019 sezonunda çekilmeleri dolayısıyla başta ilimiz olmak üzere ülkemizde de büyük bir boşluk oluştu.

Bu durum göz önüne alınarak bisiklet sporunda ülke olarak yeniden atağa kalkıldığı ve ilk veledrom inşaatının da devam ettiği ortamda bu heyecana ortak olmak üzere kulübümüz tarafından yıldız ve gençlerin yanında büyükler takımı da oluşturmaya karar verdi. Milli sporcuların da bulunduğu yedi sporcudan oluşan takımın hocalığını bisiklet sporunun abilerinden olan Eyüp Karagöbek getirildi” dedi.

İlk yarış Mevlana Turu

Konya’da verimli geçen kamp sonrası takım, 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu ile ilk yarışına katıldı. “Biz kulüp olarak Türkiye’de üçüncü  büyükler takımını kurduk. Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, Federasyon Başkanımız Erol Küçükbakırcı ve Spor İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin, bisiklet sporuna büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız uğur İbrahim Altay Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş Selçuklu Belediye Başkanımız Pekyatırmacı ve Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyoruz” dedi. 

Uluslararası Mevlana Turu’na Spor Toto Cycling Team, Salcano Sakarya BB, Trek Trakya Bisiklet Kulübü ve Çatalhüyük Cumra Belediye Spor Kulübü ve Konya Bisiklet Sporu Kulübü ile Türkiye’den beş takım katılıyor. Yurt dışından çok farklı ülkelerden gelen takımlarla toplam 21 ekip mücadele ediyor.

Konya Bisiklet Sporu Kulübün’nden Ahmet Akpınar, ilk etapta 17. olarak en iyi sıralamayı yapan Türk sporcu oldu. Uluslararası Mevlana Turu bugün ikinci etabıyla devam ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!