Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mevlana Turu’nun galibi Spor Toto’dan Anatoliy Budyak

Hafta sonu tamamlanan 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun kazananı Spor Toto Cycling’den Ukraynalı sporcu Anatoliy Budyak oldu.

Fotoğraflar AA

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay belediyelerinin sponsorluğunda düzenlenen ve dört etaplı olarak koşulan 26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu sona erdi.

Toplam 522.5 kilometre süren26. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nda, 15 ülkeden 21 takım mücadele etti.

Son etap, her etapta olduğu gibi Mevlana Meydanı’ndan start aldı. 90 sporcu 139.3 kilometrelik Konya-Konya etabında pedal çevirdi.

Cezayir takımından Yacine Hamza son etabın galibi oldu. Terengganu Cycling Team takımından Youcef Reguigui ikinci, Minsk Cycling Club takımından, ikinci etabın galibi Siarhei Shauchenka ise üçüncü sırada yer aldı.

Spor Toto Cycling’den Anatoliy Budyak genel klasman zaferine ulaşarak Tour of Mevlana’nın galibi oldu. Budyak üçüncü etapta podyumun zirvesine çıkmıştı. Genel klasmanda Meksika Ulusal Şampiyonu Wildlife Generation Pro Cycling’den Ulises Alfredo Castillo ikinci, Terengganu Cycling Team’den Carlos Quintero üçüncü oldu.

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nda takım şampiyonluğuna Wildlife Generation Pro Cycling Team ulaştı.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Konya Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı takdim etti.

Fotoğraf AA

Neler olmuştu?

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu’nun ilk etabını Bike Aid takımından Alman bisikletçi Justin Wolf kazandı. İkinci sırayı Mazowsze Serce Polski takımından Tobiasz Pawlak alırken ülkemizde ilk olarak Velo Alanya yarışlarında yarışan Wildlife Generation Pro Cycling takımından Ulises Alfredo Castillo üçüncü oldu.

İkinci etabı Minsk Cycling Club’dan Siarhei Shauchenka kazanırken, Salcano Sakarya BB’den Georgios Bouglas ikinci olarak podyuma çıktı. Üçüncü sırayı Mazowsze Serce Polski takımından Mihkel Räim aldı.

Üçüncü etaba ise Türk takımları daga vurdu. Spor Toto Cycling takımından Anatoliy Budyak birinci, Terengganu Cycling takımından Carlos Quintero ikinci, Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor’dan Vitaliy Buts ise üçüncü sırayı aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!