Bizimle iletişime geçin

Haberler

Remco Evenepoel beş yıl daha Deceuninck-Quick Step’te

Remco Evenepoel Deceuninck-Quick Step’le beş yıllık bir sözleşme imzaladı. Bu, takım patronu Patrick Lefevere’nin bir bisikletçiye sunduğu en uzun süreli sözleşme oldu.

Fotoğraf Marco Bertorello / Getty Images

WorldTour kariyerine 2019 yılında Deceuninck-Quick Step ile başlayan ve daha en başından beri dikkatleri üzerine çeken Remco Evenepoel uzun yıllar daha maviler içinde pedal çevirecek.

Üç sezondur Deceuninck-Quick Step’te olan Belçikalı yıldız, takımıyla beş yıllık bir sözleşme daha imzaladı. Bu uzun sözleşmenin önemli bir özelliği de var. Evenepoel’un sözleşmesi takım patronu Patrick Lefevere’nin imzaladığı en uzun sözleşme oldu.

Evenepoel ismine şimdiden aşina olsak ve başarılar beklemeye alışsak da aslında Belçikalı daha çok genç. 2000 doğumlu 21 yaşındaki genç bisikletçi bu yeni sözleşmesiyle 26 yaşına kadar “Kurt sürüsü (Wolfpack)” ile beraber pedal çevirecek. Belçikalı takımın olarak önümüzdeki yıllarda lider olarak Remco Evenepoel’a güvendiğini de gösteren bir gelişme oldu.

Yeni sözleşmesini açıklayan 21 yaşındaki Evenepoel, “Önümüzdeki beş yılı kapsayan sözleşmeye imza koymaktan gerçekten onur duyuyorum. Patrick’in bana söylediği gibi, bu bir bisikletçiyle imzaladığı en uzun anlaşma. Şimdiden çok başarılı olduğum bu harika takımda kalmaktan gerçekten gurur ve mutluluk duyuyorum. Umarım büyük hayallerimize ulaşabiliriz.

“Burayı seviyorum! Atmosfer, personel, bisikletçiler, her şey çok tanıdık geliyor. Benim için yine gerçek olan bir rüya. Bu yüzden geleceğin getireceği şeyler için gerçekten çok mutlu ve heyecanlı hissediyorum.” dedi.

“Görevlerimden biri onu mutlu etmek”

Deceuninck – Quick-Step takım patronu Patrick Lefevere şunları söyledi: “Bu, takım için, gelecek için önemli bir adım. Remco’nun neler yapabileceğini ve ne kadar yetenekli olduğunu herkes biliyor.

Dediği gibi mutlu ve en önemli görevlerimden biri onu mutlu etmek ve etrafına doğru insanları yerleştirmek. Çünkü deneyimlerimden biliyorum ve sporda 40 yıl geçirdikten sonra mutlu insanların mutsuz insanlardan daha iyi performans gösterdiğini düşünüyorum. Remco’nun Wolfpack ile devam etmesine sevindik ve dediği gibi, birlikte daha nice güzel anların tadını çıkaracağımızı umuyoruz.” dedi. 

Remco Evenepoel, geçen sene Il Lombardia yarışında ciddi bir kaza geçirmiş ve tedavi sürecine başlamıştı. Bu sezon yarışlara başlamayı uman Belçikalı için işler umduğu gibi gitmedi. Evenepoel sele üzerinde dururken sıkıntılar yaşadığı için bisiklet antrenmanlarına ara vermesi gerekti ve sezona hazır olmadığını söyledi. Bu da hala sezonu açamamasına neden oldu. 

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!