Bizimle iletişime geçin

Haberler

Jumbo-Visma, Tour de France için mayo değişikliğine gidiyor

Jumbo-Visma, ünlü sarı mayoyla çok benzer olduğu için mayolarında Tour de France için değişikliğe gidecek. Takım yeni mayo tasarımları arasından seçimi ise hayranlarına bırakıyor.

Jumbo-Visma pelotonun sarı rengiyle dikkat çeken ekiplerinden. Sarı-siyah mayoları sebebiyle sık sık “Yaban arısı” lakabıyla anılan takım, mayo tasarımlarında çok sık değişikliğe gitmiyor. Bu durum, Tour de France’da değişecek.

Jumbo-Visma mayolarının, Tour de France genel klasman liderinin taşıdığı sarı mayoyla karıştırıldığı düşüncesiyle Fransa Turu’nda farklı bir mayo giyecek. Üç farklı tasarım belirleyen takım, bisikletseverlerin seçtiği mayoyla Fransa’da pedal basacak.

Takımdan yapılan basın açıklamasında: “Team Jumbo-Visma’nın normal mayosu ile Tour de France’ın sarı lider mayosu arasındaki benzerlik nedeniyle, Tour organizasyonu ASO ve UCI, takımdan değiştirilmiş bir mayoya yarışa gelmelerini istedi. Takım bunu özel bir şey yapmak için bir fırsat olarak kullanıyor. Tarihte ilk kez forma seçimi taraftarların elinde.” denildi.

Bu kararın alınması konusunda konuşan takımın genel menajeri Richard Plugge, Tour organizatörü ASO ile yaptıkları görüşmelerle durumun şekillendiğini söyledi. “Son Tour de France’dan bu yana ASO ile görüşmelerimiz devam ediyordu. Sarı mayoya duyduğumuz saygıdan ötürü biz ve ana sponsorlarımız Jumbo ve Visma, mayomuzu uyarlamak için birlikte düşünmek istedik. Bu bize oldukça zorlu bir görev verdi. Bunu, bisiklet tutkunlarını ekibimize dahil etme fırsatı olarak değerlendirdik.

Oylama devam ediyor

Hayranlar, “Siyah arı”, “Hızlı asi” ve “Değişim” (The the black bee, The rapid rebel, The transition) isimlerine sahip olan üç farklı tasarım arasından seçim yapabiliyorlar. Her üçü de büyük ölçüde siyah ve gri renk şemasına sahip tasarımlarda sarı renk sadece ana sponsor logosunu çerçeveliyor.

Bu mayo oylamasıyla takım hayranlarıyla “Hiç olmadığı kadar” yakın olmayı amaçlıyor. Bu yüzden seçilen mayo sadece Jumbo-Visma’nın profesyonel bisikletçileri tarafından değil bisiklet tutkunları tarafından da giyebilecek.

7 Nisan tarihinde başlayan oylama 15 Nisan’a kadar Jumbo-Visma’nın web sitesinde açık kalacak. 16 Nisan’da en çok oyu alan kazanan tasarım açıklanacak.

17 Nisan tarihinde önce oylamaya katılanlara sonra da genele mayo satışı açılacak ve mayo 28 Nisan’a kadar satışta olacak. 26 Haziran’da ise Brest’ten start alacak Tour de France’da Primož Roglič, Wout van Aert gibi isimlerin üstünde olacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!