Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yarışçılar TUR 2021 Hakkındaki Yorumlarını Paylaştı

Nevşehir-Kapadokya etabı yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edilen 56. Cumhurbaşkanlığı Turu öncesi yarışçıların TUR hakkındaki düşüncelerini sizler için not ettik.

Fotoğraf Yücel Çakıroğlu

İlk etabı Konya’da gerçekleşecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Turu öncesi heyecan hız kesmeden devam ediyor. TUR öncesi yarışçılar turla ilgili düşüncelerini ve hislerini aktardılar.

Kristoffer Halvorsen » Uno-X Pro Cycling Team

Hazırlıklarımız gayet iyiydi. Son birkaç gün oldukça stresli geçti. Hava koşullarıyla ilgili elimizden bir şey gelmiyor. İyi ki bugün kısa da olsa bir etap koşabileceğiz. Bence koşullar benim ve takımım için gayet iyi.

Bu sene Nokere Koerse’de ilk 10 yapmıştı. Aynı bacaklara sahip olduğunu söyledi. ‘‘Scheldeprijs yarışında büyük bir kaza geçirdim vücudumun nasıl yarışta reaksiyon göstereceğini bilemiyorum ama iyi hissediyorum. ’’

Damiano Cima » Gazprom – RusVelo

Bugün şansımın ne olduğunu bilmiyorum, bacaklarım bana söyleyecek. Kolay bir gün değil. Uzun bir yolculuk yaptık buraya gelirken, etkileri hissedilecektir. Karlı havada bisiklete binmek bana ilginç geliyor.

Pierre Rolland » B&B Hotels p/b KTM

Fransa turunda tekrar etap galibiyeti almak istiyorum, alabileceğim en iyi sonuca bakacağım. Türkiye Turu genel klasmanı ile ilgili bir hedefim yok. Bu yarışı gelecek yarışlar için iyi hislerle noktalamak istiyorum.

Giovanni Visconti » Bardiani-CSF-Faizanè

Şu an çok iyi durumda değilim. Ama birkaç hafta önceye göre iyi hissediyorum. Giro için kendimi en iyi şekilde hazırlamak istiyorum burada. İyi bir hafta geçirmek istiyorum. 11 sene önce burayı kazandım ve Türkiye Turu’nda yarışmayı çok seviyorum, bir şeyler deneyeceğim.

Sebastian Berwick » Israel Start-Up Nation (GC’ye gidebilir, geçen sezon Herald Sun Tour GC 2.si)

Bugün kısa ve yoğun bir gün olacak, bacaklarımın durumunu göreceğim. Günler geçtikçe ritme gireceğimi düşünüyorum. Bu sene sprinterlere odaklandık. Greipel ve Rick Zabel için çalışacağız. Belki 5. Etapta atak yapmayı düşünebilirim ama önceliğim sprinterlere çalışmak.

Jasper Philipsen » Alpecin-Fenix

Hafta içinde Scheldeprijs yarışını kazandıktan sonra bir daha bisiklete binmedim. Aynı bacaklarım var mı bugün göreceğiz. Bugün sıkı bir sprint bekliyoruz, umarım aynı iyi bacaklarımı bugün de gösterebilirim.

Shane Archbold » Deceuninck – Quick Step

Kapadokya- Konya arası yavaş ve kontrollü bir yolculuk yaptık. Yaklaşık 5 metre görüş mesafemiz vardı. Oradaki karlı koşullarda yarışmamız çok tehlikeliydi. Şu an daha kuru koşullardayız, bu bizi sevindiriyor.

Bugün, yaklaşık 70 kilometrelik bir etap var ve tam gaz geçilecektir. Çok stresli bir etap bekliyoruz. Lead-out için son viraj kritik. Burada çok kaliteli bir ekibimiz var. Son 100 metredeki %3 lük bölüm çok büyük bir problem değil. Sprint’i 20-30 metre geç açmamız gerekecek. Toplu sprint olacağı için büyük bir etkisi olmayacaktır. Belki de yanılıyorumdur, göreceğiz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!