Bizimle iletişime geçin

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu İlk Etabı Tamamlandı

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ilk etabını, Rally takımından Hollandalı Arvid de Kleijn, omuz omuza yakın bir sprintte Kristoffer Halvorsen’i yenerek kazandı.

Fotoğraf Yücel Çakıroğlu

Yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edilen Nevşehir-Kapadokya etabının yerine Konya’da telafi etabı koşuldu.

Yollar kuruydu ama gökyüzü griydi ve hava soğuktu. Sürücüler 5 santigrat derecelik sıcaklıkta ve yol kenarı boyunca karla kaplı halde yarıştılar.

72.4 kilometrelik 1. ayak Konya-Konya etabında Mevlana Meydanı’ndan 172 bisikletçi start aldı. Kozağaç Kavşağı, Konya Bilim Merkezi ve Aliya İzzetbegoviç Caddesi ile Rauf Denktaş Caddesi’nden geçerek Kültür Park’ta parkuru tamamladı.

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Halvorsen ve de Kleijn bitiş çizgisine birlikte girdikleri için foto finişten sonra galibin kim olduğuna karar verilebildi.

Birinci etabı Rally takımından Arvid de Kleijn, 1 saat 35 dakika 38 saniyelik derecesiyle ilk sırada bitirdi. Bu, Rally Cycling’in 2021 Avrupa kampanyasındaki ilk galibiyetiydi.

İlk etapta Norveç’in UNO-X Pro takımından Norveçli Kristoffer Halvorsen ikinci oldu. Fransa’nın Delko takımından Fransız Pierre Barbier ise üçüncü sırayı elde etti.

Fabio Jakobsen (Deceuninck-QuickStep) ise, Tour de Pologne’daki korkunç kazasından sekiz ay sonra Türkiye yarışına geri döndü ve bir dizi sürücü onu pelotonda sıcak ve duygusal bir şekilde karşıladı.

Ödüller sahiplerine verildi

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 1. ayak Konya-Konya etabında dereceye giren sporcular ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan aldı.

Konya’da koşulan etabın ardından Kültür Park’ta düzenlenen ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın sporculara başarı diledikleri yazılı mesajları okundu.

Rally takımından Arvid de Kleijn turkuaz mayonun sahibi oldu.

İlk etapta birinciliği alan Rally takımından Hollandalı Arvid de Kleijn’a ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu takdim etti.

İkinci olan UNO-X Pro takımından Norveçli Kristoffer Halvorsen’e Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, üçüncü Fransa’nın Delko takımından Fransız Pierre Barbier’e ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı madalyalarını verdi.

Yarışın en iyi sprinteri olan Rally takımından Arvid de Kleijn turkuaz ve yeşil mayoyu aldı. En iyi tırmanışçı Abloc takımından Hollandalı Ivar Slik kırmızı mayoyu; Türkiye Güzellikleri klasmanında ise Bingoal Pauwels Sauces takımından Belçikalı Sean de Bie beyaz mayoyu aldı. Bu isimlere ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!