Bizimle iletişime geçin

Haberler

Türkiye Turu 4. Etap Finişinde Üzücü Kaza!

Türkiye Turu’nun 4. etabında, Deceuninck-QuickStep takımından Mark Cavendish’in Kemer’de arka arkaya üçüncü galibiyetini alırken tekrar forma girdiğini gördük. Ancak yarışçılar bariyerlerle çarpışırken sprint finişi kitlesel bir kaza ile gölgelendi.

Fotoğraf Yücel Çakıroğlu

Türkiye Turu 4. etabında, Manxman ve finalde ikinci olan Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) önden galibiyet için savaşırken, Philipsen’in iki takım arkadaşı arasında kalıp, 200 metrelik devam çizgisinin içinde tekerleklerin birbirine değmesinden kaynaklanan gibi görünen kaza, zincirleme bir reaksiyona neden oldu. Ancak ciddi yaralanmalar olduğuna dair herhangi bir rapor alınmadı.

Sağda, bir Nippo-Provence-PTS sürücüsü de yere düştü ve arkasındaki binicilerin gidecek hiçbir yeri olmadığı için bariyere çarptı.

Cycling News haberine göre, Hijiri Oda (Nippo-Provence-PTS), Manuel Belletti (Eolo-Kometa) ve Noah Granigan (Wildlife Generation ) gibi bazı sporcular boyunlukları takılarak sedyelerle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Nippo-Provence-PTS daha sonra Oda’nın yarışta herhangi bir ciddi yaralanma almadığını teyit etti. Eolo-Kometa da Belletti’nin ise kırıkları olmadığı söylendi. Granigan’a, ise kesikleri için dikiş atıldı; ancak neyse ki kırılan bir kemiği olmadı.

Türkiye Turu 4. etap sonrası, Eolo-Kometa genel müdürü Fran Contador, “Maalesef son metreler Manuel’i de içine alan o korkunç kazayı gördü; önemli olan hiçbir şeyin kırılmaması.” dedi. “Şimdi önümüzdeki birkaç saat içinde işlerin nasıl gelişeceğini göreceğiz. Elbette yazık çünkü Belletti bizim için çok önemli bir sürücü. Umarız hemen iyileşir.”

Bu olay, finiş düzlükleri için UCI’nin yeni getirdiği bariyer standartlarının önemini gösteriyor. Ancak bu kaza yine de Jakobsen’in geçen yıl Tour of Poland’taki kazasından daha dehşet verici değildi.

Jakobsen, o olayda neredeyse hayatını kaybetme riskliyle karşılaşmıştı. Ağır bir kafa travması geçirdikten ve neredeyse tüm dişlerini kaybettikten sonra aylarca rehabilitasyona gitti.

Türkiye Turu’ndaki kazasından bu yana ilk kez pelotona geri dönen Jakobsen, Mark Cavendish’in dört galibiyet serisine ulaşmasına aracı olmuş oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!