Bizimle iletişime geçin

Haberler

‘’Ünlü sporcular daha küçük takımları küçümsüyor.’’

Güney Afrikalı profesyonel Willie Smit, pelotonda ProTeams’e karşı olan tavrı açıkladı

Fotoğraf David Ramos/Getty Images

ProContinental Burgos-BH takımı için yarışan Güney Afrikalı pro yarışçı  Willie Smit, “Bir sprinter olmadığım için bana sık sık küfür edildi.” dedi.

Smit, “Bize kimin finalde yarışmasına izin verilip kimin verilmeyeceği hakkında bir kitap yazın,” diye ekledi.

28 yaşındaki sporcu, pelotondaki daha küçük takımlara yönelik tutumlar hakkındaki düşüncelerini paylaşarak, ünlü sporcuların genellikle daha az bilinen profesyonelleri küçümsediğini söyledi.

Geçmişte WorldTour seviyesinde Katusha-Alpecin adına yarışan ve şimdilerde İspanyol Pro-Kıta ekibi Burgos-BH renklerini taşıyan Smit şunları söyledi: “Vuelta a España’da, büyük sporcuların neden pelotonda kendimize yer tutmaya çalıştığımızı sorguladığı birkaç an oldu – ironik olan tarafı da takımlarındaki sporcuların yarısının geride kalmış olmasıydı, ancak ona göre kötü olan ve arkaya gitmesi gereken bizlerdik.

Smit sosyal medya paylaşımında, bazı yıldız sporcuların daha küçük takımlar adına yarışan sporcuların grupta daha iyi konumlandıklarında sinirlendiklerini söyledi.

Smit’in Katusha’dan eski takım arkadaşı İngiliz profesyonel Alex Dowsett, kısa süre önce kendi sosyal medya hesabında, kaçış grubuna girmeye çalışan bir sporcunun kendisini Türkiye Turu’nda nasıl yoldan ittiğine dair bir paylaşım yaptı.

Dowsett, WorldTour takımı için yarışan bir sporcunun da aynı şeyi “daha önce pelotondaki en saygın sporculardan birine” yaptığını söyledi.

Dowsett, sporcunun hareketlerine yanıt olarak, agresif davranışlarda bulunan bisikletçinin “kaçışta yer alamamasını sağlamayı kişisel hedefi yapacağını’’ söyledi.

Dowsett’in gönderisi, bazıları sprint takımlarının daha az tanınan sporcularına “mafya gibi” zorbalık yaptığını iddia eden bisiklet hayranlarının tepkisiyle karşılandı.

Dowsett daha sonra gönderiyi sildi ve şöyle dedi: “Dün geceki paylaşımım yanlış anlaşıldı, hikayemi hiç iyi açıklamadı. Zaman zaman peloton hakkında bir fikir vermeye çalışıyorum ve bunu her zaman doğru biçimde ifade edemiyorum. Düşündüğüm ve karşılaştığım tepki yanlış anlaşıldığımın göstergesiydi. O yüzden sildim. Özür dilerim.”

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!