Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alanya’da bisiklet dostu otel sertifikası için başvuru

Alanya’da Sunpark Hotels, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm kriterlerini tamamlayarak bisiklet dostu otel sertifikası alabilmek için başvuru yaptı

Türkiye’deki önemli turizm destinasyonlarından Alanya’da Sunpark Hotels, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm kriterlerini tamamlayarak bisiklet dostu otel sertifikası alabilmek için başvuru yaptı.

Kuzeyinde Toros dağları, güneyinde Akdeniz’in bulunduğu Alanya, 80 kilometre uzunluktaki sahiliyle yerli ve yabancı turiste yılın her mevsimi tatil imkanı sunuyor. Deniz, kum, güneşin yanı sıra Kızılkule, Alanya Kalesi, Tersane, Tophane, Alarahan, Dim ve Damlataş mağarası gibi tarihi ve turistik yerleriyle dikkat çekerek binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçede, spor turizmi alanında da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. İlçede plaj voleybolu, triatlon, oryantiring, bisiklet yarışı gibi uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapılırken, tesislerde ise birçok spor dalından sporcular kamp yapıyor.

Bisiklet dostu otel için tanıtım toplantısı düzenlendi

Alanya hizmet veren Sunpark Hotels spor turizmini geliştirmek amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın istediği tüm kriterleri tamamlayarak bisiklet dostu otel sertifikasını alabilmek için başvuru yaptı.  Başvuru sonrası otelde düzenlenen tanıtım toplantısında otel yetkilileri, spor turizmini geliştirmek, ilçede yapılan bisiklet organizasyonlarının artmasını sağlamak için bu başvuruyu yaptıklarını anlattı.

Tanıtım toplantısında konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Nazif Emre Kıldırgıcı, tanıtım için önemli organizasyonların birçoğunun Alanya’da olduğunu belirtti. “Özellikle bisiklet organizasyonlarımız günden güne Alanya’mızda artmaktadır. Yol parkurlarımızın çeşitliliği, yol bisikleti ve dağ bisikleti için alternatifi olması, Alanya’mızı artan bir hızla turizm ve özellikle bisiklet sporu anlamında bir merkez haline getirmektedir.” dedi.

“Alanya’da turizmi geliştirmek istiyoruz”

Otelin Genel Koordinatörü Ekrem Curnal kışın da Alanya’da turizmi geliştirmek istediklerini belirtti. “Bakanlığımızın ön gördüğü bisiklet dostu otel sertifikasını Sunpark otellerinde yatırımını bilgilendirmek için buradayız. Dünyada bisikletle ilgili 52 milyar euroluk bir pasta var. Bu pastadan ülkemizin de pay alması amacıyla bakanlığın başlattığı sertifikasyonu tamamlamış durumdayız. Danışman firmalarımız ve sporcularımızla birlikte bu konuda bir tanıtım yaptık. Bununla ilgili Alanya’mızın büyük bir potansiyeli var. Onu da değerlendirmek istiyoruz. İnşallah özellikle kışın Alanyamız’da turizmi geliştirmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarda emekleri olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah ülkemiz, Alanya için hayırlısı olur.”  ifadelerini kullandı.

“Bisiklet ile turizm hakkında farkındalık kazandırmak çok önemli”

Türkiye Milli Takımı antrenörü Kairat Baigudinov de turizm ve bisiklet konusunda farkındalık yaratmanın önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi. “Türkiye deniz, kum, güneş turizminde önemli bir konuma sahip. Ama bisiklet ile turizmin farkındalaştırılması çok önemli. Türkiye’de özellikle Alanya’da bu anlamda çok önemli imkanlar var. Burada bizler kamp yapmaktan çok memnunuz ve buraya dünyadaki diğer arkadaşlarımızı da davet ediyoruz. Yiyecek, içecek, hava ve bisiklet ile ilgili yatırımlar gayet güzel. Burada da bisiklet sporu yapmak için güzel bir atmosfer var. Avrupa ile kıyasladığınızda arada bir fark var. Ayrıca Tokya olimpiyatlarına katılacağız ve olimpiyatlar da bisiklet turu ile başlayacak. Biz de Türkiye olarak ona hazırlanıyoruz inşallah başarılı sonuçlarla döneriz.”

Kaynak: Haber Alanya

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!