Bizimle iletişime geçin

Haberler

En uzun mesafe rekorunu kırmaya hazırlanıyor

Josh Quigley, yedi gün boyunca bisikletle günde 320 mil gitmeye çalışacak

Josh Quigley

İskoç bisikletçi Josh Quigley, bir haftada bisikletle gidilen en uzun mesafe için dünya rekorunu kırmaya çalışıyor.

Son beş yılda üç kez kırılan rekor, 2.177 mil olarak İspanya’da Avustralyalı profesyonel bisikletçi Jack Thompson tarafından Ekim 2020’de elde edildi.

Thompson, yeni en uzun mesafe rekorunu elde etmek için her gün 311 mil yol almıştı. Quigley ise günde 320 mil yol katetmeyi hedefliyor.

Günlük rotası, Peterculter, Banchory, Aboyne, Ballater ve Balmoral Kalesi’nden geçerek, Aberdeen ve Cairngorms arasındaki 80 millik pistin dört kez turlanması olacak.

Daha da dikkat çekici olan ise, 28 yaşındaki sporcunun bu girişimi, Dubai’de kış eğitimi sırasında kol, omuz, köprücük kemiği, leğen kemiği, omurga, kasık kemiği ve dört kaburga kemiğinin kırılması nedeniyle hastaneye kaldırıldıktan sadece üç ay sonra gerçekleşti.

Cycling Weekly haberine göre, ayrıca 2019’da, ‘’around the world cycling record’’ (bisikletle dünyanın en hızlı dolaşımı) denemesi sırasında, sporcuya saatte 70 mil hızla giden bir araba çarpmıştı. İyileştikten sonra ise sadece dokuz ay sonra ‘’North Coast 500’’ rekorunu kırdı.

Quigley’e bu yılın başlarında artrit teşhisi kondu ve bu rekor denemesi kapsamında ‘’Arthritis Action’’ için 10.000 sterlin toplamaya çalışacak.

“Saatte 70 mil hızla giden bir arabanın çarpmasından sadece dokuz ay sonra North Coast 500 rekorunu kırdığımda, geri dönüş hikayemi tamamladığımı düşündüm. ‘’Amerika’da yaşamımı tehdit eden o kazadan sadece 12 ay sonra, kendimi Dubai’de kış eğitimi sırasında saatte 40 mil hızlık bir çarpışmadan sonra tekrar hastaneye kaldırılmış şekilde bulacağımı hayal etmemiştim.’’ dedi Quigley.

“Büyük bir kazayı atlatıp da rekor kırmak harika bir hikaye. Ama bunu 18 ay içinde iki kez yapmak ve ilk Guinness Dünya Rekorumu almak mı? Bu oldukça özel olacak ve ben de tam olarak bunu yapmayı planlıyorum. “

Rekor denemesine 26 Nisan’da başlayan Quigley, sürüşünü 3 Mayıs’ta bitirecek ve rekoru resmen onaylamak için bir Guinness Dünya Rekorları hakemi orada hazır bulunacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!