Bizimle iletişime geçin

Haberler

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Teknik direktör Cyrille Guimard, Tadej Pogačar’ın seviye olarak eski efsanelerden olan Bernard Hinault ve Eddy Merckx’den daha iyi olduğunu söyledi

Fotoğraf Getty Images

Greg LeMond’un ”dünyada en iyi” olarak tanımladığı teknik direktör Cyrille Guimard ayrıca, Tadej Pogačar, Evenepoel ve Pidcock’un önümüzdeki 10 yıl içinde Tour de France’ı kazanabileceğini söyledi.

Efsanevi teknik direktör Cyrille Guimard’a göre Tadej Pogačar, beş kez Tour de France galibiyeti alan Bernard Hinault’dan ve hatta Eddy Merckx’den seviye olarak önde.

Cycling Weekly haberine göre, televizyon yorumcusu olmadan önce Hinault, Laurent Fignon ve Lucien Van Impe ile Tour de France’ı kazanan Guimard, yakın tarihli bir köşesinde “Pogačar’ı en iyilerle karşılaştırmaktan çekinmediğini” söyledi.

“Pogačar’da fark ettiğim şeylerden biri, yarış koşulları ne olursa olsun, o yarışta hep “sadece” bisiklet sürüyormuş gibi görünür; asla kazanmak için uğraşmaz, “dedi Guimard.

“Aşırı çaba sarf ediyormuş izleniminden ziyade, akıcılık ve kolaylık izlenimi veriyor. Bunu görmek oldukça komik. Hinault vardı, ve Merckx… Pogačar, bu efsanelerle aynı seviyede mi? Onların üstünde olduğunu söyleyebilirim. Pogačar sadece 22 yaşında ve Liège-Bastogne-Liège Turu’nu çoktan kazandı. 20 yaşında Vuelta’da üçüncülük ve üç etap kazandı. “

Ancak Guimard, genç yeteneklerden hangisinin en iyi olduğuna karar vermek için, Remco Evenepoel’in yaralarının nasıl iyileşeceğini beklememiz ve görmemiz gerektiğini ekledi.

Guimard, “Pogačar’ın dünyadaki en iyi bisikletçi olduğunu söylemek için … II Lombardia ‘daki düşüşünden beri ortada gözükmeyen Remco Evenepoel’i bekleyip görmeliyiz.” dedi.

“Bu sonbahardan önce Evenepoel yenilmezdi, katıldığı tüm yarışları kazanmıştı. Öyleyse bekleyelim ve Evenepoel’in en iyi seviyesine geri döndüğünü görelim ve bu gerçekleşirse, onu kim yenebilir ki?

“Tırmanışlarda ve zamana karşıdaki niteliklerini biliyoruz. Ama yokuş aşağı zorlanıyor ve Lombardia’daki düşüşü buna tuz biber ekmiş oldu diye düşünüyorum. Ama artık bu zayıf noktasını aşabilmişse, onu tuzağa düşürmek zor olacaktır. Peki Pogačar mı Evenepoel mi? Biraz bekleyeceğiz.”

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!