Bizimle iletişime geçin

Haberler

Chris Froome eleştirilere karşılık verdi

Chris Froome son zamanlarda formdan düştüğünü itiraf etse de eleştirileri haksız çıkarağını iddia etti ve performansının arkasında durdu

Chris Froome
Fotoğraf Bettini Photos

Chris Froome, gelen eleştiriler karşısında son zamanlardaki yarış performanslarının arkasında durdu ve kariyerinin bittiğini düşünen eleştirmenlere karşılık verdi. Dört kez Tour de France galibi olan sporcu, kariyerini neredeyse sona erdiren 2019 Critérium du Dauphinè’de geçirdiği kazayı atlattıktan sonra en iyi formuna ulaşmaya çalışıyor.

35 yaşındaki Chris Froome, geçen yıl Tour de France seçmelerini kaçırmıştı. Sonrasında beşinci Tour de France şampiyonluğunu kazanma umuduyla Ineos Grenadiers ile yollarını ayırıp, Israel Start-Up Nation takımıyla uzun süreli bir kontrat imzaladı.

Froome, Youtube’da yayınlanan bir videoda, Mart ayındaki Volta a Catalunya’da kendini yetersiz hissettiğini ve daha iyi şartların oluşabilmesi için kilo vermeyi hedeflediğini itiraf etti.

Yayınlanan videoda Froome, sosyal medyada kariyerinin sonunun geldiğine dair çıkan eleştirilere karşılık verme fırsatını da yakaladı.

“Açıkçası, son birkaç yarışta sosyal medyada pek çok insan benle iletişime geçti. Bana artık bisiklet sürmeyi bırakmam gerektiği ve asla başaramayacağım söylendi. Ama bu sadece beni güldürüyor.’’

“Her şeyden önce, insanların yaralanmalarımın ne kadar kötü olduğunu ve profesyonel yarış seviyesine geri dönebilmek için ne kadar çabalamam gerektiğini bildiklerini sanmıyorum. Ayrıca bu insanlar beni birebir olarak tanımıyorlar. Bisikleti bırakmayacağım. Başarabileceğimi biliyorum.

“Bunu başarmam zaman alacak, yapacak çok işim var. Ama bunu yapmaya hazırım. Beni motive eden ve sabahları beni yataktan çıkaran bunun hayali.’’

Froome’un yarışacağı bir sonraki yarış Critérium du Dauphiné.  Ancak ondan önce Tenerife’ye geri dönerek yaşadığı kas dengesizliği sorunuyla başa çıkabilmek için çalışmaya ve iyileşmeye devam edecek.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Berlin’de bisiklet için insan zinciri

Haberler

Milli takım 59. Tour of Malopolska’da yarışıyor

Haberler

Bisiklet satışları %144 arttı

Haberler

Wout van Aert Nick Nuyens’e 662,000€ tazminat ödeyecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!