Bizimle iletişime geçin

Haberler

‘‘Caleb Ewan Giro’ya saygı duymuyor’’

Eddy Merckx, iki etap galibiyeti alan ve diz ağrısı sebebiyle Giro’dan çekilen Caleb Ewan’ın yarışa saygı duymadığını iddia etti

Lotto Soudal için yarışan sprinter Caleb Ewan, cumartesi günü 8. etapta Giro d’Italia’dan çekilmesinin nedenlerini açıkladı ve dizindeki ağrının artması sebebiyle yarışa devam edemeyeceğini doğruladı.

Bu sezon katıldığı üç Büyük Tur’un ilkinde iki etap kazanan Avustralyalı sporcu, Foggia’dan güney İtalya’daki Guardia Sanframondi’ye kadar uzanan etabın ortasında yarıştan çekildi. Sonrasında takımı, Ewan’ın diz ağrısının kötüleştiğine dair açıklama yaptı.

Pazartesi günü Ewan, rahatsızlığını doğrulamak için Twitter’da paylaşımda bulundu ve insanlara destek mesajları gönderdikleri için teşekkür etti.

Ewan, ‘‘Geçmiş olsun mesajları gönderen herkese teşekkürler.” dedi. “8. etabın başlangıcından beri hissettiğim diz ağrısından dolayı yarıştan kendimi çekme kararı aldım. Tamamen bittiğinde, Tour de France’a hazırlanmak için çalışmama devam edeceğim.

“Dürüst olmak gerekirse, bugün Giro d’Italia’da sprinti izlemek zor olacak; çünkü formumun en iyi haline geldiğini hissediyordum.”

Ewan, 5. etapta Cattolica’yı ve 7. etapta Termoli’ye giden yokuş yukarı tırmanışı etkileyici bir şekilde kazanıp yarıştan çekilmeden önce, puan klasmanının lideri olarak maglia ciclamino’yu giyiyordu.

Erken ayrılarak yarışa saygısızlık ettiğini söyleyenlere de bir mesajı vardı.

“Yarışa saygısızlık ettiğimi düşünen insanlar, böyle hissettikleri için üzgünüm. Bu yarışa hakkını verebilmek ve elimden gelenin en iyisini yapmak için nasıl sıkı bir şekilde hazırlandığımı görseydiniz, eminim ki bu şekilde düşünmezdiniz. Ben herkesten daha çok hayal kırıklığına uğradım. “

”Bir yaptırımı hak ediyor’’

Ewan, Giro d’Italia’dan önce, 2021 sezonu için hedefinin her Büyük Tur’da bir etap kazanmak olduğunu söylemişti. İtalya’da bir etap kazandıktan sonra Tour de France için hazırlıklarını değerlendireceğini da eklemişti.

Ewan, Pazartesi günü Eddy Merckx tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Köşe yazısında Merckx, Ewan’ın eylemlerinin profesyonelce olmadığını yazdı.

“Caleb Ewan beni çok rahatsız ediyor. Açıklamasının tamamen profesyonellik dışı olduğunu düşünüyorum; Giro’ya ve bisiklet sporuna saygısızlık olarak görüyorum. Bir yaptırımı hak ediyor.’’

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!