Bizimle iletişime geçin

Haberler

AFAD gönüllüsü bisikletçiler 19 Mayıs için pedalladı

AFAD Gençlik ve Spor Kulübü’nden 19 bisikletçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun’daki etkinliklerine katılmak için bisikletle yola çıktı

Gençleri, “Haydi Gençlik, AFAD Gönüllüsü Ol” sloganıyla AFAD gönüllüsü olmaya davet etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte Başkanlık bünyesindeki 19 bisikletçi 19 Mayıs kutlamaları için AFAD yerleşkesinde sabah saatlerinde bir araya geldi.

AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen, toplumda afet bilincinin ve farkındalığının artırılması amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediğini belirterek, sistemde 300 bin AFAD gönüllüsü olduğunu ve bu sayıyı artırmak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Farklı illerden gelen bisikletçilerin tamamının AFAD sporcusu olduğunu dile getiren Taşdelen, bisikletçilerin 19 Mayıs ruhunu yaşatmak için Türk bayrağını Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

AFAD Başkanvekili Taşdelen, “Hem AFAD gönüllülüğünün hem de AFAD Spor’un farkındalığı sağlanmış olacak. Bisikletçilerimiz AFAD Spor’un sporcusu. Türkiye’nin farklı illerinden geldiler buraya. Buradan başlatacağımız yolculuk Samsun’da sona erecek. 2 gün boyunca Samsun’a kadar pedal sallayacaklar. İnşallah buradan göndereceğimiz bayrağı Samsun valimize ulaştıracağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Taşdelen’den aldıkları Türk bayrağını Samsun’a götürecek bisikletçiler yola çıktı.

Sporcular, 2 günde yaklaşık 400 kilometre pedal çevirdiler.

Kaynak: AA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!