Bizimle iletişime geçin

Haberler

Çorum’un akıllı bisiklet sistemi ÇORBİS’e tandem bisikletler eklendi

Bisiklet kullanımını günlük hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlayan ÇORBİS akıllı bisiklet sistemine tandem bisikletler de eklendi

Çorum ilinin akıllı bisiklet sistemi ÇORBİS’e yeni bir hizmet daha eklendi. Mevcutta 8 mobil istasyon, 96 park ünitesi ve 50 bisikletle hizmet veren ÇORBİS sistemine son olarak tandem (çift kişilik) bisiklet dahil edildi.

Çorum Belediyesi’nin Millet Bahçesi’nde bulunan ÇORBİS istasyonuna eklenen tandem bisiklet hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, ÇORBİS uygulamasının geçen yıldan bu yana başarıyla sürdürüldüğünü belirtti.

Tandem bisikletin Çorum halkının hizmetinde olduğunu belirten Çöplü, bundan sonraki süreçte taleplere göre sayının artırılacağını kaydetti. ÇORBİS’in yanı sıra elektrikli scooter’ların da sisteme dâhil edilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Çöplü, elektrikli scooter’ların çok yakında hizmete gireceğini vurguladı.

Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Çorumluların ÇORBİS’e yoğun ilgi gösterdiğini belirterek talepler doğrultusunda yeni çalışmalar gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

ÇORBİS bisikletleri, abone noktaları, bisiklet kiralama terminalleri, web site veya mobil uygulama üzerinden kiralanabiliyor.

ÇORBİS akıllı bisiklet sistemi ile ilgili detaylar için tıklayın

Kaynak: İHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!