Bizimle iletişime geçin

Haberler

Giro d’Italia 19. etap para ödülleri bağışlanıyor

Giro d’Italia 19. etap para ödülü, teleferik trajedisinin kurbanlarına bağışlanacak

Geçen hafta Kuzey İtalya’nın Batı Alpleri’ndeki Mottarone dağının zirvesine giden teleferiğin kopup yere düşmesi sonucu 14 kişi hayatını kaybetti – hayatta kalan tek kişi Eitan adındaki beş yaşında bir çocuktu.

Giro d’Italia 2021 rotasının başlangıçta, yarışın sondan bir önceki dağ etabı olan 19. etabının ortalarında, pelotonun Mottarone üzerinden geçmesi planlanmıştı, ancak organizatörler seyircileri trajedinin yaşandığı olay yerinden uzak tutmak için rotayı yeniden çizmeye karar verdiler.

Abbiategrasso’dan Alpe di Mera’ya kadar koşulacak olan 19. etabın sabahı, profesyonel bisikletçiler birliği olan Cyclistes Professionnels Associés (CPA), tüm para ödülünün hayatını kaybedenlerin anısına bağışlanacağını açıkladı.

CPA şunları söyledi: “Giro’da Mottarone’ye tırmanış iptal olmuş olsa da, sporcular bu bağış ile, Stresa teleferik kazasının 14 kurbanını anmış olacaklar. Bugünkü etabın tüm para ödüllerini küçük Eitan’a ve bu korkunç trajediden etkilenen ailelere bağışlamaya oybirliğiyle karar verdiler. “

Bir önceki günün etabının finişinden sonra konuşan İtalyan bisikletçi Alberto Bettiol (EF Education-Nippo), ilk profesyonel galibiyetini kutlarken, olayın kurbanlarını da saygıyla andı.

Bettiol, “Bu benim için, takımım ve bana her zaman inanan insanlar için gerçekten çok şey ifade ediyor. Geçen yıl vefat eden eski menajerim Mauro Battaglini’ye vermek istediğim bir hediye bu, kendisi benim için ikinci bir baba gibiydi, bu yüzden bu zafer onun için. Kesinlikle, beni gökyüzünden izlediğini düşünüyorum. Ayrıca Mottarone’nin tüm kurbanlarını ve tüm mağdur aileleri de anmak istiyorum.”

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!