Bizimle iletişime geçin

Haberler

Levent Vadisi Dağ Bisikleti Kupası Yarışı 5-6 Haziran’da

‘Levent Vadisi Dağ Bisikleti Kupası’ yarışı 5-6 Haziran tarihlerinde Malatya’nın Akçadağ ilçesinde gerçekleştirilecek

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ‘Levent Vadisi Dağ Bisikleti Kupası’ yarışı 5-6 Haziran tarihlerinde Malatya’nın Akçadağ ilçesinde gerçekleştirilecek.

2021 yılının ilk dağ bisikleti yarışı olma özelliğini taşıyacak olan Levent Vadisi Dağ Bisikleti Kupası yarışına Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 250 profesyonel yarışçının katılması bekleniyor.

Organizasyonla ilgili yapılan açıklamaya göre, normalde 29-30 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan yarış, pandemi önlemleri kapsamında 5-6 Haziran tarihlerine ertelendi.

Bisiklet Federasyonu’nun takviminde yer alan yarışlara 9 kategoride 250 sporcunun katılması bekleniyor. Levent Vadisi’nde bulunan Seyir Terası’nın yanında kalıcı 3200 metre uzunluğunda inişli çıkışlı orta zorluk seviyesinde parkur yapıldı. Aynı zamanda bu parkur bisiklet yarışı haricinde farklı 5 kategoride daha kullanılabilecek halde dizayn edildi.

Akçadağ Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışlarda dereceye girecek olan başarılı sporculara çeşitli miktarlarda para ödülü verilecek.


Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2021 faaliyet takviminde belirlenen ilk MTB (Dağ Bisikleti) yarışının Malatya’da yapılacağını kaydeden yetkililer: ”Türkiye’deki birçok ilden profesyonel ve milli takım düzeyinde sporcunun yarışlara katılmasını bekliyoruz. Yüksek ihtimalle yabancı sporcuların da yarışlara katılmasını bekliyoruz. Ülkemizde yabancı bisiklet yarışçısı sayısı azımsanmayacak seviyelerde ki bu yılki ilk yarış olma özelliği taşıyacak olan bu organizasyona katılmalarını bekliyoruz. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet takviminde belirlenen ilk yarış Malatya’da start alacak. Pandemi önlemleri kapsamında bu yıl ülkemizde hiçbir yarış yapılamadı. MTB (Dağ bisikleti) düzeyinde ilk yarış Malatya’da yapılacak. Bisiklet sporunda Malatya’da iyi şeyler hedefliyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileriyle de bu konuları konuştuk. Yalnız ilimizde milli sporcularımız olmasına rağmen iyi bir bisiklet kulübünün olmaması en büyük kaybımız. ”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!