Bizimle iletişime geçin

Haberler

QuickStep, Peter Sagan’dan vazgeçti

Sagan takıma 11 kişilik bir ekiple gelmek istiyor ancak Deceuninck-QuickStep direktörü Lefevere ‘takım içinde takım’ istemiyor

Deceuninck-QuickStep sportif direktörü Patrick Lefevere, 2022 için Peter Sagan ile imzaları atmaya hevesli görünmelerine rağmen, üç kez dünya şampiyonu olan sporcu ile artık kontrat yapma ihtimali kalmadığına işaret etti.

Sagan’ın 2021’in sonunda Bora-Hansgrohe ile sözleşmesi bitiyor. Alman takımın menajeri Ralph Denk’in 2017’de, artık Sagan’a ihtiyaç duymadıklarını söylemesinden bu yana, sporcunun geleceği hakkındaki spekülasyonlar arttı.

Lefevere, takımı ve Sagan arasında karşılıklı bir ilgi olduğunu gizlemeye çalışmadı. Ancak Belçika gazetesi Het Nieuwsblad için yazdığı son köşe yazısında Lefevere, Sagan’ın maiyetinin büyük bir bölümünün de anlaşmaya dahil edilmesini talep etmesiyle, görüşmelerin çıkmaza girdiğini belirtti.

”Takım ruhuyla bağdaşmıyor”

Lefevere, “Önümüzdeki yıl takımımız için yarışacak gibi görünmüyor. Onunla çalışmak konusunda ilgiliydim, ancak bu koşullar altında değil.”

2027’ye kadar takıma bisiklet tedarik edecek olan, Sagan’ın kişisel sponsoru Specialized’in ve takımın fon sağlayıcısı Zdenek Bakala’nın, anlaşmaya varma konusunda hevesli olduğunu söyledi. Ancak Sagan, 11 sporcu ve destek personelinin yanında kalması konusunda ısrar etti. Lefevere ise bu koşulları karşılamak istemiyor.

Lefevere, “Erik Baska, Maciej Bodnar, Daniel Oss ve kardeşi Juraj Sagan gibi dört tane daimi takım arkadaşı var. Ayrıca iki onarımcı, iki hizmetli, bir spor direktörü, bir basın görevlisini de beraberinde getirmek istiyor.”

“Sagan’ın yanındakilere bu kadar ilgi göstermesi harika bir şey. Ancak takımım içinde başka bir takım olmasını istemem, çünkü bu takım ruhuyla bağdaşmıyor.”

Lefevere, Sagan’ın menajeri Giovanni Lombardi’nin kişi sayısını ‘Sagan artı sekiz paketi’ şeklinde azaltmaya istekli olduğunu, ancak sonra takımında Sagan’ın beraberindeki 11 kişiyi de barındırmaya istekli bir takım bulabildiklerini iddia etti.

Lefevere şimdi dikkatini 2022 için kadrosunu güçlendirmeye ve Remco Evenepoel’in Büyük Tur umutlarını destekleyecek bir takım kurmaya verecek.

Hatta Evenepoel, Julian Alaphilippe ve Kasper Asgreen ile çoktan uzun vadeli yeni kontratlar imzaladı, ancak Sam Bennett ve Joao Almeida’nın devam ettiğini göremeyecek olmamız muhtemel.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!