Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tom Dumoulin: ”İşimden aldığım zevki kaybetmiştim’’

Tom Dumoulin, Tour de Suisse’de pelotona dönmeden önce, spora ara vermeden önceki döneminde yarışma zevkini kaybettiğini, fakat verdiği aranın ona çok iyi geldiğini söyledi

Getty Images

Ocak ayının sonlarına doğru Jumbo-Visma’nın antrenman kampında bir süreliğine yarışlardan uzaklaşmaya karar veren Tom Dumoulin, “omuzlarından yüz kiloluk bir yük kalkmış gibi hissettiğini” söyledi. Hollandalı sporcu geleceğiyle ilgili neler istediğini düşünmek için kendine biraz zaman ayırmak istediğini belirtti.

30 yaşındaki Tom Dumoulin, Nisan ayında Amstel Gold Race’e ziyaretinden sonra yarışmayı özlediğini fark etti ve beş aylık bir süre boyunca verdiği aradan sonra aklına Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı koyarak yarışa geri döndü.

Tour de Suisse öncesinde Het Nieuwsblad ile röportajında Dumoulin, son üç yılda yarışma zevkini kaybettiğini ve Tokyo’dan sonraki yarışlardaki geleceğinin ne olacağından emin olmadığını; ancak önümüzdeki hafta Frauenfeld ve Andermatt’ta 1. ve 7. etaptaki zamana karşı yarışlara odaklanacağını belirtti.

”Tom Dumoulin’in nasıl bir bisikletçi olduğunu bir kez daha anladım’’

Dumoulin, “Son üç yılımdaki sorun, işimden ve yarıştan aldığım zevki kaybetmemdi.” “Neyi sevip sevmediğimi unutmuştum; fakat şimdi ne istediğimi biliyorum. Yarışsız geçen o dönem benim için çok öğretici oldu. Tom Dumoulin’in nasıl bir bisikletçi olduğunu bir kez daha anladım.’’

“Tokyo’dan sonra sırada ne var henüz bilmiyorum. Belki yine büyük turlarda kendime klasman hedefleri koyarım. Belki daha farklı hedeflerim olur, ya da belki de artık bir bisikletçi olmak istemediğime karar veririm.”

Sporcu, ” Tour de Suisse’de hedefim zamana karşı yarışlar, genel klasman değil.” diye ekledi.

Dumoulin sekiz günlük yarış için, İtalyan Alpleri’ndeki Livigno’da iki haftalık antrenman kampı da dahil olmak üzere, kısa bir hazırlık yaptığını söyledi. Sporcu olimpiyatlardan önce ayrıca İsviçre ve Hollanda Ulusal Şampiyonası’nda da yarışacak.

Geçen yılki Tour de France’ın son zamana karşı yarışında sporcuya ikincilik getiren performansına ulaşmayı hedeflediğini söyledi. ‘’İsviçre’deki zamana karşı yarışlar, Tokyo’daki asıl mücadelemin öncesinde benim için bir test niteliğinde olacak.’’ dedi.

“Birkaç ay antrenmansız kaldıktan sonra ilk kez bisikletime bindiğimde şok olduğumu söylemeliyim. İki hafta sonra kendime bir test yaptım ve sonuç karşısında şaşkındım. Performansım kesinlikle körelmemiş. Tokyo Olimpiyatlarını hedefime koymamın nedeni de bu aslında.”

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!