Bizimle iletişime geçin

Haberler

Ineos Grenadiers dört yıl daha Pinarello ile birlikte

Uzun yıllardır Ineos Grenadiers için yarış bisikleti tedarik eden Pinarello’nun, takımla dört yıl daha birlikte devam edeceği duyuruldu

Fotoğraf Ineos Grenadiers

Ineos Grenadiers, Pinarello ile kontratının 2025’in sonuna kadar, önümüzdeki dört sezon boyunca uzatılacağını duyurdu

İtalyan bisiklet markası, Ineos Grenadiers’in 2010’da kurulmasından bu yana İngiliz takıma bisiklet tedariğinde bulundu. Yenilenen kontrat ile birlikte ortaklıkları 2025’in sonunda 16 yılını doldurmuş olacak.

Takım patronu Dave Brailsford, “Kurulduğumuz günden beri Pinarello bisikletleriyle yarışıyoruz ve ortaklığımızın temelinde her zaman karşılıklı bir yarış ve yenilik sevgisi yatıyordu.

“Pinarello, bisiklet sporunda eşsiz bir yere sahip. Bisiklet kültürüne derin bir saygı duyan şirket, bu saygıyı teknoloji ve mühendislikte hep en ileride olma arzusuyla birleştiriyor.

“Bisiklet sporu yıllar içinde oldukça değişime uğradı. Fausto ve ekibi bu süreçte takımı bisiklet teknolojileriyle en iyi şekilde destekleyerek, on yılı aşkın bir süredir yolculuğumuzun önemli bir parçası oldu. Birlikte çok şey yaşadık ama yine de ortaklığımız hala ilk günkü gibi heyecan vermeye devam ediyor. Birlikte yarışmaya devam edecek olmamız gurur verici ve daha uzun yıllar birlikteliğimizi sürdürmeyi umuyoruz.

Richie Porte’un yakın zamanda elde ettiği Critérium du Dauphiné zaferi, takımın Pinarello yarış bisikletleri ile 393. zaferi oldu. Bu zaferlerin arasında 12 Büyük Tur, 27 WorldTour etap zaferi ve iki Anıtsal Klasik yer alıyor.

Cycling News haberine göre Pinarello yönetim kurulu başkanı Fausto Pinarello, “Ineos Grenadiers sporcuları, yarışmayı seven birinci sınıf bisiklet yarışçıları.” dedi. “Yaptıkları her şeyde mükemmelliyeti kovalamaya devam ediyorlar. Bu şekilde yarışabilmelerinin önünü açan şey sporcuların özverisi, profesyonelliği ve yarış tutkuları.

“Pinarello olarak, Ineos Grenadiers’ı hep pelotonun başında tutabilmek için yarış bisikletimizi sürekli olarak geliştirmeye çalıştık. Mümkün olan en iyi donanıma sahip olma konusundaki kararlılığımız, Dogma 60.1 ile başladı ve son yıllarda ürettiğimiz Dogma F12’iye kadar devam etti. Aynı ilerleme, Bahar klasikleri ve zamana karşı yarış bisikletlerimizde de kaydedildi. Filippo Ganna’nın takımın Milano’daki 50. Büyük Tur etap zaferini Bolide Evo bisikletimizle aldığını görmek, Pinarello’daki herkes için çok gurur verici andı.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!