Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisiklet satışları %144 arttı

Edinilen verilere göre 2020 yılında bisiklet satışları 2019’a kıyasla yüzde 144 oranında artış gösterdi

Pandeminin yüzüne güldüğü nadir sektörlerden birisi olan bisiklet sektörüne olan talep gün geçtikçe artıyor. Toplu taşıma araçlarındaki kalabalıklara girmek yerine izole bir şekilde ulaşımını sağlamak isteyen ve kapalı spor salonlarını tercih etmeyip sporunu açık alanda yapmak isteyen insanların alternatif arayışı, bisiklete olan yönelimde patlama etkisi yarattı desek yalan olmaz. Bu durumun etkisi bisiklet satışı verilerinde de net bir şekilde görüldü.

Öyle ki, geçmiş yıllarda daha çok çocuk bisikletlerine yoğun bir ilgi varken, 2020 yılında özellikle yetişkin ve dağ bisikletlerine olan talep arttı.

Gitti Gidiyor verilerine göre, geçen yıl bisiklet satışları 2019’a göre %144 artarken, 2021’in ilk 5 ayında satışlar geçen yılın aynı dönemine kıyasla %57 yükseldi. Dağ bisikletlerindeki satış ise geçen yıl %32 oranında, 2021’in ilk 5 ayında da %41 arttı.

Bisiklet satışlarının en çok arttığı dönem ilkbahar ayları olarak belirlendi. Gelecek günlerde hem tatil hazırlıklarının hızlanması hem de okulların tatil olmasıyla çocuk ve yetişkin bisikletlerindeki satışların artmaya devam etmesi bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

15 Temmuz Bisiklet Yarışı’nda büyük tehlike

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Haberler

Podyumda İsviçre rüzgarı esti

Haberler

Sakaryalılar şehri SAKBİS ile dolaşıyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!