Bizimle iletişime geçin

Haberler

Chris Froome, Tour de France’ta yarışacağını açıkladı

Dört Tour de France galibiyeti bulunan Chris Froome, bu seneki Tour boyunca Israel Start-Up Nation lideri Michael Woods’u destekleyecek

Getty Images

Chris Froome bu yılki Tour de France’ta yarışacağı haberini doğrulayınca, yarışma fırsatını kaçıracağı yönündeki spekülasyonlara son verildi.

Pazartesi günü Michael Woods’un Israel Start-Up Nation’ın hedeflerine yürüyen yolda takıma liderlik edeceği ve yarışta sarı mayoyu sırtına geçirmeyi hedeflediği açıklandı. 24 saatten kısa bir süre sonra ise takım, Chris Froome ‘un 26 Haziran’da sekiz kişilik kadronun bir parçası olarak Brest’te yarışacağını doğruladı.

“Tour de France’dan iki yıl uzak kaldıktan sonra geri dönmek için sabırsızlanıyorum. 2019’da Critérium du Dauphiné’de yaşadığım kazadan bu yana benim için zorlu bir yolculuk oldu, ancak bu benim en büyük motivasyonlarımdan biri.” dedi.

“Bulunduğum yere gelebilmek için yorulmadan çalıştım ve bu yılki hedefim liderlik olmasa da, yol kaptanı olarak elimden geldiğince tecrübemi ve desteğimi takıma sunmayı umuyorum. Michael Woods’ta güçlü bir mücadele ruhu görüyorum ve Paris’teki mücadelede onun ve takımım için elimden gelen her şeyi vermeyi dört gözle bekliyorum.”

Chris Froome ve Michael Woods

”Şampiyonluk için yeterli seviyede değilim”

Froome, son Critérium du Dauphiné yarışı sırasında formunun ve kondisyonunun henüz beşinci bir Tour de France şampiyonluğu için yeterli seviyede olmadığını itiraf etmişti.

2019 Criterium du Dauphiné’de meydana gelen ve kariyerini bıçak sırtında bırakan ciddi kazadan sonra toparlayabilmek için büyük bir çaba gösterdi.

Kış aylarında Ineos’tan Israel Start-Up Nation’a geçtikten sonra formunu ve kondisyonunu geliştirmeye çalıştı. Ancak 2021’de şu ana kadar elde ettiği sonuçlar, Büyük Tur’daki rekabet içinde öne çıkabilmek için yeterli olmadı ve bu seneki Tour de France’ı Vuelta’ya bir hazırlık denemesi olarak kullanacak.

“Chris, bu yılki Tour de France’da yol kaptanımız olacak. Turu dört kez kazanan biri olarak, deneyiminin değeri küçümsenemez. Spor müdürü Rik Verbrugghe Froome için, “Yarış sırasında takım için son derece faydalı olacak.” dedi.

“Alpler’deki son antrenman kampımızın ardından Dauphiné’den Tour’a uzanan yolda performans düzeyinde gelişmeler göreceğimize inanıyorum. Chris’in yarış boyunca etap etap ilerleme kaydettiğini görmeyi umuyoruz.”

Israel Start-Up Nation, Tour de France için tam kadrosunu henüz açıklamadı, ancak önümüzdeki günlerde yarışacak olan sekiz sporcusunu açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!