Bizimle iletişime geçin

Haberler

Sam Bennett Tour de France kadrosuna giremedi

İrlandalı sporcu diz sakatlığından dolayı cumartesi günü Bretonya’dan start verecek olan Tour de France kadrosunda yer alamayacak

Getty Images

Sam Bennett, sakatlığı nedeniyle bu yılki Tour de France’ı kaçıracağını öğrenince hayal kırıklığına uğradı. Geçen yıl iki etap kazanıp yarış süresince yeşil mayo rekabetini ön saflarda sürdürerek kariyerinde atağa kalkan sporcu, bu sezon bisiklet sporunun en güçlü sprinteri olarak yoluna devam etti.

Ancak geçirdiği bir diz sakatlığı, Bennett’in bu ayki Baloise Belçika Turu’nu kaçırmasına neden oldu ve Deceuninck-QuickStep takım patronu Patrick Lefevere, kısa süre önce Bennett’in Tour’a katılabileceğini söylese de, sporcunun Fransa’da yarışamayacağı artık kesinleşti. Sonuç olarak Bennett, cumartesi günü Bretonya’daki Tour startında bulunamayacak.

Sam Bennett pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Fazla söze gerek yok, bu yılki Tour de France’da yeşil mayomu koruyamadığım için çok hayal kırıklığına uğradım.” dedi. “Birkaç hafta önce antrenman sırasında dizimi etkileyen çok küçük bir olay yaşadım. Yaşadığım sakatlık çok kısa süreli olsa da, dünyanın en büyük bisiklet yarışı için antrenman yapmama engel oldu ve yarışa hazırlanmak için yeterli zamanı bulamadım.

“Tour beni en iyi formumda görmeyi hak ediyor ve şu anki durumumda yarışmak hem takımıma hem kendime haksızlık olur. Tüm takıma Fransa yollarında başarılı bir üç hafta diliyorum.”

Patrick Lefevere ve Mark Cavendish

”Bennett’ın yerini Cavendish alacak”

Irish Times haberine göre, takımın sprint lideri pozisyonunu Bennett yerine Mark Cavendish alacak. Cavendish’in Tour’da toplam 30 etap galibiyeti bulunuyor ve kendisine şüphesiz tüm zamanların en iyi sprinteri diyebiliriz. Son sezonlarda ortalamanın biraz altına düştükten sonra, son anda Deceuninck – Quick Step’e yaptığı geçişten bu yana bir tür canlanma yaşasa da, Bennett normalde hep ilk tercih olurdu.

Cavendish, “Deceuninck – Quick-Step ile Tour de France’a geri döneceğim için çok mutluyum” dedi. “Açıkçası Sam için şartlar daha iyi olabilirdi – geçen yıl özel bir Tour geçirdi ve yeşil formasını koruyamadığı için üzgünüm. Ama aynı zamanda, çok fazla geçmişim olan bir yarışa geri döneceğim için heyecanlıyım. Bu, dünyanın en büyük bisiklet yarışı ve bu fırsatı iki elimle yakalamak için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Bennett’in ne kadar süre yarış dışı kalacağı henüz belli değil. 14 Ağustos Cumartesi günü başlayacak olan Vuelta a España’da yarışması ise ihtimal dahilinde.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!