Bizimle iletişime geçin

Haberler

‘’Cavendish Tour de France etap galibiyeti alabilir’’

Cavendish’in antrenörü Anastopoulos, irtifa antrenmanı yapmamasına rağmen Cavendish’in galibiyet için yeterli formda olduğunu söyledi

Cavendish’in formunun yükselmesinde katkısı olan antrenmanına göre, Britanyalı sporcu Tour de France’da etap galibiyeti alarak etkileyici bir geri dönüş ile sezonunu kapatabilir.

Sam Bennett, antrenman sırasında yaşadığı sakatlık nedeniyle kadro için bir seçenek olmaktan çıkınca, Deceuninck-QuickStep lider sprinter olarak Cavendish’i kadroya çağırdı.

Antrenör Vasilis Anastopoulos bu gecikmiş değişikliğe rağmen, 2018’den bu yana ilk kez bisiklet takvimindeki en büyük yarışa geri dönen Cavendish’in, Cumartesi günü Bretonya’da start verecek olan Tour de France’ta yarışmaya hazır olduğunu söylüyor.

Tour de Greaves Bisiklet Şovu’nun son bölümü hakkında konuşan eski Yunan ulusal şampiyonu: “Karar hafta sonu verildi, bu yüzden eğer Sam’e bir şey olursa diye, Cav’ın Tour’a gidiyormuş gibi hazırlanmasını sağlamamız gerektiğini biliyorduk.

“Yapılan hazırlık tamamen yeterli değildi çünkü irtifa antrenmanı yoktu ama Türkiye Turu’ndan sonra biraz dinlenmek için zamanı oldu ve sonra benimle Yunanistan’a geldi ve 10 gün boyunca güzel ama sert bir antrenman kampı yaptık.

“İyi bir yarış geçirdi ve geçen hafta dünyanın en iyi sprinterlerinden bazılarına karşı Belçika Turu’nun son etabını kazandı.

“İyi durumda olduğunu gösterdi, geçen hafta antrenmanlarına devam etti ve Tour’a en azından bir etap kazanmasını sağlayacak bir formda gideceğinden eminim.”

”Hiç yoktan buralara geldi”

Cavendish’in bu sezon hali hazırda beş zaferi var – nisan ayında Türkiye Turu’nda dört etap ve bu ayın başlarında Belçika Turu’ndaki son etap.

Beringen’de aldığı galibiyet en etkileyici olandı, çünkü 36 yaşındaki Tim Merlier, Pascal Ackermann, Dylan Groenewegen ve Caleb Ewan gibi isimleri geride bıraktı.

Ancak Anastopoulos, Cavendish ile Tour hedefleri hakkında ve Eddy Merckx’in 34’lük rekorundan sadece dört etap zaferi uzakta olduğu konusunda konuşma gereği bile duymadığını söyledi.

Dedi ki: “Cav’in Tour’da olması bu yılın en büyük sürprizi – sadece son üç yılda olanlara bir bakın!

“Mutlu bir Cav görebilmek birinci önceliğimizdi. Cav’in bu yıl herhangi bir yarışta etap kazanması ikinci önceliğimizdi. Şimdi ise Tour’da yarışacak olması çok büyük bir gelişme.

“Cav cumartesi günü startta olacağı için mutluyum. Bir etap kazanırsa şapka çıkarırız, fakat kazanamazsa da kimse onu suçlamaz.

“Hiç yoktan buralara geldi – son üç yıldır hiçbir şey kazanmadı. Gerçekten çok kötü anlar yaşadı; depresyonla savaştı, geçen yıl neredeyse bisikleti bırakıyordu ve herkes hikayesini biliyor. Ama işi daha bitmedi!”

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!