Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alpecin-Fenix yeni mayosuyla Raymond Poulidor’ı andı

Alpecin-Fenix, Mathieu van der Poel’in dedesi büyük bisikletçi Raymond Poulidor’u onurlandırmak için giydikleri yeni retro tarz mayoyu tanıttı

Brest’teki Tour de France startından iki gün önce Alpecin-Fenix takımı, Raymond Poulidor’un anısına tasarlanan mor ve sarı renklerden oluşan mayoyu tanıttı. Takım bisikletleri de yeni görünüme uyum sağlayacak şekilde yenilenmiş bir renk temasına uyarlandı , ancak hem sporcular hem de bisikletler, Tour de France boyunca takımın geleneksel mavi mayosuna geri dönecek.

Kariyeri boyunca sekiz kez Tour de France podyumu gören ve Vuelta a España, Milan-San Remo ve diğer birçok büyük yarışta zaferler kazanan Poulidor, Alpecin-Fenix ​​için yarışan Mathieu van der Poel’in dedesiydi. Fransız bisiklet efsanesi 2019 yılında 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

@mathieuvanderpoel / InstagramTakımın “Merci Poupou” olarak adlandırdığı anma videosunda giydiği yeni Alpecin-Fenix ​​mayosu, Poulidor’un kariyerinin zirvesinde giydiği Mercier-BP-Hutchinson mayosuna atıfta bulunuyor.

Pazar günü torunu Mathieu van der Poel ve onun takım arkadaşları, Poulidor’un yarıştığı son Tour’dan tam 45 yıl sonra, Belçikalı pro team Alpecin-Fenix’in Tour’daki ilk yarışı için start çizgisinde olacaklar.

Van der Poel, “Dedem bisiklete binme tutkumu erkenden fark etti; benim ve David’in ondan daha yetenekli olduğumuzu söylerdi hep. Bugün onun da orada olmasını ve bu anı ailemizle birlikte yaşamasını çok isterdim.”

“Uzun zamandır bunun hayalini kuruyordu ama eminim her zamanki gibi gurur duyuyordur. Onu böylesine heyecan verici bir şekilde son kez anabilmekten ve şunu hep birlikte söyleyebilmekten dolayı çok mutluyum. ‘Merci Poupou’.”

Sınırlı sayıdaki mayo online olarak satın alınabiliyor ve Alpecin-Fenix ​‘in web sitesine göre, satışlardan elde edilen gelir “genç bisikletçileri teşvik eden bir girişim” için kullanılacak.

Kaynak: Cycling Tips

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!